UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, Platforma Obywatelska wciąż walczy z .Nowoczesną o drugie miejsce na politycznej scenie. Liderem jest Prawo i Sprawiedliwość, które dystansuje rywali. Jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje chęć głosowania 38 proc. osób. Marcowe badanie pokazuje, że PiS-owi spadło poparcie o dwa punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania. Mimo to, PiS samodzielnie ma tylko jeden punkt procentowy mniej niż PO, .Nowoczesna, Kukiz’15 i PSL razem wzięte.

.Nowoczesna może liczyć na 13 proc. poparcia, zaś Platforma Obywatelska o punkt procentowy mniej. Badanie TNS pokazuje, że w Sejmie znalazłby się jeszcze ruch Kukiz’15 (9 proc.) oraz PSL (5 proc.).

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. SLD może liczyć na głosy 3 proc. wyborców, KORWiN (2 proc.), a partia Razem (1 proc.). Twój Ruch nie został wskazany, podobnie jak inne formacje poza wymienionymi.

źródło: TNS

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZamierzasz obejrzeć film „Smoleńsk” czy nie? (zagłosuj)
Następny artykułPoznań: Student zaatakował maczetą profesora z Wydziału Chemii
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również