UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/flickr.com

Program „500+” pozostaje najgłośniejszą zmianą dokonaną przez obecny rząd. Nic więc dziwnego, że politycy Prawa i Sprawiedliwości nawiązują do niego przy każdej możliwej okazji.

Ministerstwo rozwoju zaprezentowało plan zmian w ustawach podatkowych. Reformy mają ułatwić życie małym przedsiębiorcom. Jeśli przepisy wejdą w życie, to wzrosną limity jednorazowego rozliczania amortyzacji na zakup maszyn. Według obliczeń ekspertów, firmom korzystającym z ulgi da to przeciętnie 666 zł oszczędności rocznie.

W przygotowanym przez ministerstwo rozwoju projekcie nowelizacji ustawy o PIT i CIT zawarto przepisy, które mają ułatwić życie przedsiębiorcom. Będą mogli „wrzucić w koszty” całość zakupu maszyn i urządzeń o wartości od 10 do 100 tys. zł, a nie jak wcześniej – do 3,5 tysiąca złotych. Do tej pory przy większych kwotach trzeba było rozliczać koszt zakupu na raty, według specjalnej tabeli amortyzacyjnej.

Do „jednorazowej amortyzacji” będą uprawnieni mali przedsiębiorcy. Co oznacza to w praktyce? Mowa o tych, których obroty nie przekraczają 1,2 miliona euro rocznie (około 5 mln złotych).

– Ta inicjatywa to swoiste 500+ dla przedsiębiorców. Jeżeli firma dokona zakupu o wartości 100 tys. zł i skorzysta z odpisu w pełnej wysokości, to dzięki nowym rozwiązaniom zyska nawet 17,7 tys. zł. Dla małego i średniego przedsiębiorcy to jest znacząca kwota – tłumaczyła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

20 KOMENTARZY

 1. Szanowni i drodzy przedstawiciele najukochańszej i umiłowanej formacji PIS … jesteście jebanymi oszustami, którzy powinni być wyrzuceni na pysk ze stołków, które teraz zapierdzacie.

  • a co żal CI dupę ściska że w końcu ktoś coś dla ludzi robi a nie ich okrada? grzecznie mówiąc spierdalaj do Kijowskiego on cię na bank wyrucha na kasę i będziesz szczęśliwy tak samo jak przez ostatnie 8 lat rządów które robiło dokładnie to samo…

   • „… w końcu ktoś coś dla ludzi robi a nie ich okrada?”
    Mógłbyś mi wytłumaczyć skąd PiS bierze pieniądze na „robienie czegoś dla ludzi”? Skąd PiS bierze pieniądze na rozdawanie 500+, na mieszkanie+ i inne socjalistyczne pomysły?
    CAS wyliczyło, że przeciętny obywatel powinien płacić 83% (w przeróżnych podatkach) swoich pieniędzy na państwo. Na szczęści oszukujemy jak możemy i średnio płacimy ok 50 %. Dzień wolności podatkowej przypada w drugiej połowie czerwca. I Ty twierdzisz, że to nie jest okradanie??
    Chłop pańszczyźniany pracował dwa dni w tygodniu na swojego pana, i to było uznawane za nieludzki wyzysk. My na „pana” pracujemy połowę każdego roku…

    Wiesz może, że dzięki socjalistycznym pomysłom PiSu (i socjalistom z poprzednich rządów), Polska przekroczyła własnie 1 bilion złotych długu (ukrytego jest grubo ponad 3 biliony). Kto wg Ciebie będzie to spłacał? Na drzewie pieniądze urosną? A może uważasz że możemy je dodrukować i wszystko będzie dobrze…

    Proszę, wytłumacz mi skąd PiS bierze pieniądze na to wszystko…

    • Dwa dni pańszczyzny odrabiano we wczesnym średniowieczu. W gospodarkach folwarczno-pańszczyźnianych, chłop musiał pracować nawet 12 (!) dni w tygodniu, przez co musiał korzystać z pomocy innych ludzi. Nie mówiąc o tym, że robił to od wschodu do zachodu słońca, bo taka była długość pracy, a my 8 godzin dziennie i często mamy 2 dni wolnego.

     • „12 dni w tygodniu”
      Kurwa krew zalewa…
      Debile 8lat ruchani przez PO a teraz najbliższe 4 lata „dobrej zmiany” kiedy dług rośnie szybciej niż za czasów PO.
      Tyle osób nabiera się co roku na te wszystkie obiecanki i nagłe trzeźwe myślenie polityków a Partii Korwin brakował 30tyś głosów żeby wejść do sejmu ale nie ludzie wolą mieć socjalistów, komunistów i złodziei w sejmie niż ludzi którzy mają pojęcie o ekonomi.

   • Jesteś pusty jak studnia na Saharze. Pewnie bierzesz srebrniki 500+ matołku. Skąd biorą??? Z Naszych podatków, powiększając dziurę budżetową i powiększając dług publiczny debilu!!!!

  • Pewnie, że lepsza byłaby odniżka zusu niż przelew 500zł z zapomogi. Za poprzednich rządów jednak nie było ani jednego ani drugiego – mało tego, obiecali obniżkę podatków a nic nie obniżyli tylko podnosili. Obiecali też obniżkę VAT po podwyżce i nie obniżyli.

   Obecny (nie)rząd też kradnie i oszukuje ale przynajmniej prócz tego dotrzymyje obietnic, czegoi nie robili żadni z ich poprzedników od lat 80-tych.

   Ps. jestem za wolnym rynkiem, likwidacją ZUSu, usuwaniem i obniżaniem podatków i nie dawaniem zapomogi nikomu. Ale jeśli mam wybierać to lub nic to wolę już 500+.

 2. Gacek nie rob z siebie idioty. Poprzednicy rozgrabili kraj nie dajac nic spoleczenstwu. Ci daja chociaz cos, mimo ze nie daja ze swoich.

  • Nie kłam, zbudowali stadion i zrobili na nim koncert Madonny
   Kupili pociągi, które w zimie nie mogą jeździć, ale są najnowocześniejsze w całej Polsce
   Mamy najdroższe autostrady na świecie, czyli jesteśmy najbogatsi

   Każdy rząd to złodzieje, którzy najpierw zabierają, później ewentualnie rzucą jakiś ochłap …

   • Kretyni, przynajmniej to mamy. PiS, kasę na autostrady daje rydzykowi i patologii w formie 500+. Idźcie gimbusy do pracy i płaćcie podatki wtedy też was wkurzy rozdawanie waszej kasy jakimś pedofilom i jazda po dziurawych drogach.

    • Haha :D „…przynajmniej to mamy” :D Dzięki, poprawiłeś mi humor :D Mamy autostrady, z których mało kto chce korzystać, bo są drogie :D
     500+ nie korzysta tylko patologia, ale również normalne rodziny, które mogą sobie teraz pozwolić na więcej lub chociażby bez zadłużania zrobić wyprawkę do szkoły dla dziecka.
     Puknij się w czoło matole zanim coś napiszesz…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ