UDOSTĘPNIJ

Barbara Nowacka zaprezentowała program wyborczy Zjednoczonej Lewicy. Prezentacja odbyła się w Łodzi.

W programie znalazła się obietnica zmniejszenia liczby posłów w Sejmie, a także likwidacja Senatu. „Niektóre ministerstwa były tworzone nie z potrzeby logiki, ale stanowisk. Nie ma naszej zgody, aby pracę dostawać nie ze względu na kwalifikacje, ale na koniczynkę albo inną flagę partyjną” – mówiła Nowacka.

Zjednoczona Lewica chce również całkowitego rozdziału Kościoła od państwa. Ma też zamiar opodatkować wszystkich obywateli, księży również. Planuje też zakazać eksmisji na bruk jedynymi, których prawo to nie będzie chroniło będą sprawcy przemocy domowej.

„w Polsce wolnej nikt nie zmusi kobiety, by urodziła dziecko z gwałtu. Nie zgadzamy się na seksualizację dzieci, dlatego chcemy nowoczesnej edukacji seksualnej w szkole, a nie pornografii w internecie” – stwierdziła liderka ZL.

Przedszkola i żłobki mają być darmowe, a każdy obywatel ma być ubezpieczony i przyjęty do szpitala. „Lekarz powinien otrzymywać pieniądze od ilości przyjętych pacjentów. Nie ma naszej zgody, by chorzy leżeli na korytarzach bez leków i opieki, bo nie są zakontraktowani. Lekarz pierwszego kontaktu powinien być adwokatem swego pacjenta u specjalistów” – mówiła Nowacka zapowiadając sprzeciw wobec prywatyzacji szpitali, a także podwyżki w służbie zdrowia.
Szefowa Zjednoczonej Lewicy skrytykowała też wymiar sprawiedliwości, który powinien być „mądry a nie zideologizowany”.
jo, źródło: rmf24.pl
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPremier Ewa Kopacz wzywa do debaty Jarosława Kaczyńskiego
Następny artykułISIS chce powtórki z 11 września. Tym razem we Francji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również