UDOSTĘPNIJ
fot. elblag24.pl

Ostatnio pisaliśmy o incydencie, który wydarzył się na wiecu Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta Polski. Nasza czytelniczka wysłała nam informacje, które rzucają nowe światło na sprawę. O incydencie pisaliśmy tutaj

Sprawa nie wydaje się być tak prosta jak się z początku wydawała. Bezdomny mężczyzna wszedł na hotelową salę i zarzucił Jerzemu Wilkowi, byłemu prezydentowi Elbląga z PiS, że gdy przyszedł do niego po pomoc, ten odpowiedział mu „idź pan do bezdomnych” i odmówił przydziału mieszkania komunalnego.

„Wracam do Pana bezdomny. Gdy byłem po zdarzeniu losowym i nie miałem ani MOPS-u, ani pomocy z żadnej strony, Pan mi powiedział jako prezydent Elbląga „idź pan do bezdomnych”.

Jak twierdzi nasza czytelniczka z Elbląga, zna sprawę osobiście i wygląda ona zupełnie inaczej. Mężczyzna miał mieszkać przy ul. Słonecznej, jednak za rządów prezydenta Henryka Słoniny miasto wypowiedziało rodzinie umowę najmu lokalu, a mieszkanie od miasta przejął jeden z braci pana Sylwestra. Czytelniczka podaje, że prezydent nie ma uprawnień, jeśli chodzi o nadawanie mieszkań komunalnych, a mężczyzna ma na koncie wyroki o zniesławienie. Twierdzi też, że mogła to być prowokacja, bowiem jeden z dziennikarzy na sali podsycał awanturę.

Tymczasem, Andrzej Duda stanął w obronie wyrzucanego z sali mężczyzny i powiedział, że każdy może zadać pytanie po czym przekazał mu mikrofon. Otrzymaliśmy film, który zamieszczamy poniżej.

„Proszę tego pana zostawić w spokoju, jeżeli chce zadać pytanie, ma do tego prawo!” – apelował Duda.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCentrum Zdrowia Dziecka leczy dzieci marihuaną. Wyniki bardzo obiecujące
Następny artykułKrymska Prawda: Mieszkańcy Krymu chcą powrotu do Ukrainy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również