UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Katarzyna Czerwińska / śląska policja

Wczoraj doszło na zatrzymania mężczyzny, który podejrzany jest o planowanie ataku na prezydenta Andrzeja Dudę podczas jego wizyty w Piekarach Śląskich. Pojawiły się nowe, dokładniejsze informacje na jego temat. 

Wczoraj tuż przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w bazylice w Piekarach Śląskich policja we współpracy z Biurem Ochrony Rządu zatrzymała podejrzanie zachowującego się w drzwiach budynku sakralnego mężczyznę. Znaleziono przy nim list, nóż i strzykawkę.

Jak się teraz okazuje, mężczyzna od samego początku wzbudzał podejrzenia funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Zachowywał się na tyle dziwnie, że zaczęto go bacznie obserwować. Do zatrzymania doszło w momencie gdy mężczyzna wyciągnął strzykawkę.

Znaleziono przy nim notatki z listą pytań do prezydenta, nóż oraz strzykawkę zawierającą nieznaną substancję. Zawartość strzykawki zostanie poddana badaniom w celu ustalenia jej składu. Przeszukano również jego mieszkanie, gdzie zabezpieczono m.in. komputer i telefon komórkowy.

Według wstępnych ustaleń policji, 40-letni Aleksander Cz. pochodzi z Bytomia, jest bezrobotny i zajmował się do tej pory jedynie pracami dorywczymi.

Podczas wstępnego przesłuchania nie potrafił w sposób jasny i składny powiedzieć dlaczego na spotkanie z prezydentem przybył z nożem i strzykawką wypełnioną nieznaną substancją (sam miał twierdzić, że strzykawka wypełniona jest wodą święconą).

Mężczyzna najbliższy czas spędzi w policyjnym areszcie.

fot śląska policja
fot śląska policja
fot śląska policja
fot śląska policja

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również