UDOSTĘPNIJ

Sławomir Nowak żegna się z polskim obywatelstwem. Były minister transportu postanowił przyjąć obywatelstwo i paszport naszego wschodniego sąsiada, czyli Ukrainy. Prawo tego państwa zabrania korzystania z podwójnego obywatelstwa.

Sławomir Nowak odszedł z polityki w atmosferze afery związanej z jego zegarkami. Okazuje się, że życie poza kamerami w Polsce nie jest dla niego atrakcyjną perspektywą. Były polityk PO postanowił przyjąć obywatelstwo Ukrainy.

Od teraz będzie legitymował się paszportem naszego wschodniego sąsiada. Prawo tego kraju zabrania posiadania paszportu i obywatelstwa innego kraju. Jednakże, póki co Nowak oficjalnie nie zrzekł się polskiego obywatelstwa.

Były minister transportu przekonuje, że jest dumny z bycia nowym obywatelem Ukrainy. U naszego wschodniego sąsiada pracuje jako szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodoru. Stanowisko otrzymał bez konkursu, ponieważ Ukraińcy są pod wrażeniem doświadczenia i umiejętności byłego ministra transportu.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: naTemat.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiesamowita historia z USA. Ta dziewczynka urodziła się dwa razy
Następny artykułPrzełom dla Rosji. Rozwiązano zagadkę najważniejszego mordu stulecia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również