UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/barbaranowacka

W kontekście sytuacji w Ełku musimy zadać sobie pytanie: jaką Polskę chcą zafundować nam rządzący? Bo to na nich spoczywa odpowiedzialność za to, jak państwo i społeczeństwo odnosi się do mniejszości. Dla mnie przełomowym momentem, była wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o uchodźcach i pasożytach.

Jest to zupełne odhumanizowanie i bardzo zły przykład płynący z góry. Państwa demokratyczne zapobiegają aktom agresji czy ksenofobii; gdy słyszę wystąpienia takie jak J. Kaczyńskiego czy min. Błaszczaka to myślę, że oni nie chcą tych demokratycznych standardów przestrzegać.

__________________

Wygraną z PiS w 2019 roku zapewnić może program polityczny z ofertą również dla dzisiejszych wyborców PiS, z planem naprawy zniszczeń dokonanych przez obecnie rządzących i uwzględniający potrzeby zarówno pracowników, jak i MŚP. Program wolnościowy, świecki, równościowy i sprawiedliwy społecznie. Oraz uczciwość i pełne zaangażowanie w sprawy, które są dla nas ważne. A nie usilne szukanie osoby, którą nazwie się „liderem opozycji” w styczniu 2017 r. Szanujmy się i współdziałajmy. To bywa trudne, ale da rzeczywisty efekt.

Barbara Nowacka

26 KOMENTARZY

 1. Artykuł tak krótki i lakoniczny że w zasadzie nie ma co komentować.
  Co pani ma na myśli pisząc :
  „z ofertą również dla dzisiejszych wyborców PiS, z planem naprawy zniszczeń dokonanych przez obecnie rządzących”

  Jaka ofertę i jakie zniszczenia ma pani na myśli? Pytam gdyż zniszczeń żadnych nie zauważyłem, natomiast jedyny sposób w jaki moglibyście odebrać PISowi niewielką część elektoratu to wpisanie w program wyborczy deklaracji nieprzyjmowania imigrantów spoza Europy. Ale tego jako lewica przecież nie zrobicie?

  • Służę pomocą:
   Ośmieszenie i zmarginalizowanie Polski na arenie międzynarodowej,
   Podkopywanie sprawności Sił Zbrojnych,
   Dewastacja środowiska naturalnego w imię partykularnych interesów partyjnych,
   to tak na bieżąco…

   • Zwiększenie wpływów podatkowych o kilkanaście miliardów złotych i ukrócenie wyłudzeń VAT na kolejne kilkanaście miliardów złotych… Ponieważ za PO nielegalnie wypływało z Polski prawie 90 mld zł (prym wiodły firmy niemieckie), więc jeszcze mamy trochę kasy do wyrwania z rąk złodziei. A POplecznicy złodziei i oszustów w Europie Zachodniej wyją jak Piekarski na mękach ;)

    • Przyznać należy że ściągalność rośnie, ale póki co kosztem miedzy innymi uczciwych przedsiębiorców. Do końca października skarbówka wstrzymała podatnikom zwrot 3,23 mld zł VAT. A przy podatkach będąc, jak tam z obietnicami zmniejszenia stawki podatkowej? Nie wspominając już o zwolnieniu wzrostu PKB…

   • To ośmieszczenie Polski na arenie międzynarodowej to nieprawda. Jeśli już kogoś ośmieszają to najwyżej sami siebie a nie cały kraj. Za to wytykanie obecnego rządu przez lewicowe ugrupowania międzynarodowe i podległe im koncerny medialne, głównie niemieckie – za nie przyjmowanie imigrantów ekonomicznych to prawda.

    Uważasz, że Polska powinna otworzyć granicę na imigrantów ekonimicznych jeśli dostanie dotacje by dawać im kieszonkowe a w zamian będzie zobowiązana ich zatrzymać choćby w obozach koncentracyjnych jak w Niemczech czy Włoszech?

    • Problem niestety nie jest tak prosty. Gdyby tylko ośmieszali sami siebie nie było by problemu, tylko kupa śmiechu. Ale przez wyrobiona opinie błaznów nikt, czy to w kwestiach dyplomatycznych czy businessowych, nie będzie traktował Polski poważnie.
     W kwestii imigracji jestem zdania, że potrzebującym należy pomagać. Słowo klucz tutaj to „potrzebującym”. Innymi słowy nie miałbym problemów z przyjęciem do Polski syryjskich rodzin, pod warunkiem, że to rzeczywiście są Syryjczycy, a nie Irakijczycy, Afgańczycy czy Pakistańczycy (bo Ci też się ponoć zdarzają). Więc ekonomicznym nie. Z resztą i tak byłby to tylko dla nich sposób na zdobycie dokumentów unijnych, żeby później wynieść się do Niemiec, Francji albo U.K.

     • pomagac?
      nie ma czegoś takiego jak „potrzebującym należy pomagać” i słowo klucz to nie jest „potrzebujący”
      słowo klucz to biznes pomocowy i na co, kto i dlaczego nagle ma miliony dolarów do zasponsorowania!
      w RP są setki tysięcy bezrobotnych, tysiące bezdomnych i dziesiątki tysięcy dzieci, niedojadających oraz dziesiątki innych „potrzebujących”!
      dlaczego uważasz, że akurat należy natychmiast przekierować nasze spojrzenie na arabów z Afryki?!
      i dlaczego to my mamy mieć w tej sprawie wyrzuty sumienia z braku pomocy a nie przebogata Arabia Saudyjska, Katar, Emiraty, itd.. ?!
      no dlaczego ?!

     • Ale je się nie spieram, że w Polsce jest kolorowo i nie ma komu pomagać. Ale jako członek społeczności międzynarodowej powinniśmy wyciągnąć rękę na tyle, na ile pozwalają nam możliwości. Plus, kiedy ostatnim razem sprawdzałem to Bliski Wschód ciągle należał do Azji. Dodatkowo, sprawdź ilu uchodźców już przyjęła, na przykład taka Arabia Saudyjska.

 2. całe szczęście, że takie baby, jak autorka już nie rządzą w naszym nieszczęśliwym kraju
  tu także – jak w Niemczech- gineli by ludzie, gwałcone by były tysiącami dzieci, ale nikt z tej swołoczy u władzy nie miałby sobie nic do zarzucenia – ważne, że zarzutu „odhumanizowania” islamskiej swołoczy nikt by nie zarzucał
  ergo – spadaj Baśka na drzewo

 3. miejscem sld i postkomuny jest śmietnik historii. Nikt tak nie upodlił i zeszmacił ideałów lewicy jak sld. Ich rządy były najbardziej prawicowe w 3 rp, łamali oni konstytucje i prawo. Chociazby konkordat podpisany nielegalnie, czy ślepe oddanie polskiej gospodarki w ręce wolnego rynku.

  Pozdro.

 4. No przecież miał rację. W każdym rozumieniu tej wypowiedzi. Nachodzcy są pasozytami i roznoszą choroby. Sa juz przeciez przypadki epidemii. Czyzby ta „humanistka” o tym nie wiedziala?

  • A jakich epidemii? I gdzie? Bo jak znam życie, jakakolwiek wiadomości tego rodzaju i prawiczki trąbiły by o tym non stop. Na razie to epidemie fundują nam antyszczepionkowcy.

    • Na razie znalazłem dane o jednym przypadku cholery w Grecji w 2015 roku i był to starszy wiekiem Holender. Jeśli chodzi o dyfteryt w Belgii to w Marcu zeszłego roku zmarło 3 letnie dziecko. Zmarło, bo nie zostało zaszczepione. Malaria pojawiła się w Grecji w 2012 roku. I nie znalazłem żadnych danych na temat niespotykanego wzrostu zachorowań na gruźlice w Belgii? Zatem skąd te dane?
     Czyżby z mądrości Nadprezesa, który dodał do swojego szerokiego resumee epidemiologie? Bo jeśli tak, to Jolanta ma słabe wiadomości. To nie miał być dyftert w Belgii, tylko dyzenteria w Austrii. A żeby było śmieszniej, ostatnie badania wydaja się potwierdzać, ze dyzenteria wyruszyła na tournee po świecie właśnie z Europy.

     • 20% chorych na gruźlicę imigrantów w ośrodku w Grecji. W Belgii – ośrodek Koksijde, pojawiły się takie zakaźne choroby jak gruźlica czy dyfteria, czyli błonica.

  • Artykuł z Września 2015. Przeleciałem po łebkach strony WHO i epidemiologiczne, a tam w 2016 cicho, jak makiem zasiał. Żadnych epidemii nie stwierdzono. Najbliżej to Odra w Rumunii, za którą podziękować można inteligentnym inaczej anty-szczepionkowcom.

   • Myślisz, że jak „postępowa” UE zakazała robić zestawienia (do celów statystycznych) przestępczości względem pochodzenia, koloru skóry czy obywatelstwa to zaniecha podobnego procederu w kwestii zdrowia? Cóż, chyba jesteś w błędzie. Zwracam również uwagę, że WHO jest przesiąknięta lewactwem (nie mylić „tylko” z lewicowymi poglądami). Mowa nienawiści, poprawność polityczna i rasizm to nic innego jak CENZURA. Przykłady można mnożyć już w setkach ;) A wypowiedź tej Pani dotyczy „zacytowania” właśnie raportu WHO w sprawie emigrantów jak i wzmianki o tym w „Newsweeku” jakoś na dwa tygodnie przed wspomnianą wypowiedzią Kaczysława. Mnie się jednak wydaje, że daleko idący „sceptycyzm” w kwestii muzułmanów jest w Polsce dzięki mediom za czasów rządu PO-PSL i wciskania KŁAMSTW i ciemnoty, że uchodźcy to największe dobrodziejstwo współczesnej europy, a każdy głos inny niż zgodny ze stanowiskiem Tuska i Kopaczowej był wyszydzany, ośmieszany i oskarżany o kłamstwo, manipulację, rasizm, mowę nienawiści i namawianie do przemocy. Tak więc… właśnie dzięki lewactwu, lewicowcom, mediom, PO i PSL mamy takie zachowania, jak te w Ełku. Akurat z tego się cieszę, że w świat (muzułmański świat) idzie przesłanie, że Polska nie chce muzułmanów. Jakoś dzięki temu czuję się bezpieczniej. Idąc po ulicach POLSKICH miast, będąc w kinie czy galerii nie muszę się zastanawiać, jakie rozrywki zafundują nam wyznawcy allaha. czy to walcowanie ciężarówką, strzelanie ruchomych celów czy może jakieś inne wybuchowe zabawy. MIŁEGO DNIA :)

    • „Cóż, chyba jesteś w błędzie.” Być może, ale na razie przekonujących dowodów na to nie widziałem. Jak napisałem powyżej, poza raportami WHO sprawdziłem też inne strony mapujące występowanie zagrożeń epidemiologicznych, a także artykuły w prasie anglojęzycznej i poza pojedynczymi przypadkami nie ma dowodów na „roznoszenie chorób”. Komentarz typu „pasożyty” nie zasługuje na odpowiedz. Poza tym doceniłbym powstrzymanie się od ściągania dyskusji o sprawach naukowych do ideologicznej przepychanki. Doceniłbym również powstrzymywanie się od wolt krasomówczych typu „uchodźcy to największe dobrodziejstwo współczesnej europy”, bo nigdy nie spotkałem się z takim twierdzeniem. Także tych zabiegów, w których sugerujesz, że głos oskarżeń o namawianie do przemocy spowodował jej wybuch.

     • No to jesteś albo ślepy, albo głupi, albo masz pamięć wybiórczą. Wspomnę tylko wypowiedzi polityków z PO jak i celebrytów (minister Mucha, Kopacz i jeszcze kilku by się znalazło, łącznie z dziennikarzami) o idei ubogacenia kulturowego, zerowego zagrożenia ze strony terrorystów jak i OBOWIĄZKU przyjmowania NIELEGALNYCH UCHODŹCÓW. ŹRÓDŁO? TVN, ówczesna TVP, ONET, POLSAT, wypowiedzi polityków i ich konferencje prasowe. Dziś (być może nie ma na to dowodów – choroby), ale w tamtym czasie KACZYSŁAW oparł swą wypowiedź na stanowisku WHO jak i artykule z Newsweeka. Proponuję pomieszkać między nimi, albo wyjść na ulicę dużych, zachodnich miast w UE i odpowiedzieć SOBIE na pytanie – czy czuję się bezpiecznie? Podpowiem tylko tyle, że żołnierze pod bronią w Brukseli, stan wyjątkowy we Francji czy Niemczech mówi bardzo wiele, nieprawdaż? Sylwester i pięć razy więcej POLICJI na ulicach NIEMIECKICH miast nie uchroniło NIEMCÓW przed incydentami (Hamburg). Tak, tak – muzułmanie są OK, tylko Polacy to rasiści i ksenofoby. Mimo, że w 2016 roku PRZESTĘPSTW (pobicia, bójki, podpalenia, napaści) na tle rasowym w Polsce to kilka (może kilkanaście z incydentami) to w samych tylko NIEMCZECH przekroczy 2 000 (słownie dwa tysiące PRZESTĘPSTW!!!) według oficjalnych statystyk POLICYJNYCH. Więc tak, cieszę się z tego, że w świat idzie przekaz o nietolerowaniu muzułmanów w naszym kraju. Jakoś właśnie z tego powodu czuję się bezpieczniej ;)

     • Po raz kolejny unikasz odniesienia do danych. Tym bardziej, że wykazujesz dziwną wybiorczość. Całkiem prawdopodobne jest przyjecie ostrożnej postawy przez WHO, albowiem każda zbiorowość ludzka pozbawiona dostępu do podstawowych środków higieny narażona jest na występowanie pewnych chorób. I tu opinia WHO ci nie przeszkadza. Ale jeśli dane późniejsze nie potwierdziły tych obaw oskarżasz WHO o „lewactwo” i ukrywanie prawdy. Proszę pokaz mi zatem dane na temat tych strasznych epidemii, które nas nawiedziły od czasu rozpoczęcia się kryzysu emigracyjnego. A jak już przy tym jesteś, to poproszę o konkretny cytat na temat „zerowego zagrożenia terrorystycznego”, bo nikt odpowiedzialny nie wypowiedziałby się w ten sposób w świecie, w którym działa ISIS. Także cytat o „OBOWIĄZKU przyjmowania NIELEGALNYCH UCHODŹCÓW” wydaje się być wyrwany z kontekstu, jeśli pamięć nie myli, chodziło o kontekst humanitarny. Dopóki nie zobaczę dowodów kończę tą wymianę, bo mowa tu o konkretnym oskarżeniu o „roznoszenie chorób”, więc proszę trzymać się tematu.

      Zadałem sobie odrobinę trudu i to potwierdziło moje obawy:
      „Naszym obowiązkiem jest przyjmowanie uchodźców. To nie tylko kwestia tego, że wielokrotnie byliśmy w podobnej sytuacji ale także wartości, które wyznajemy. Nie możemy pozostawić samym sobie ludzi, którzy przez wojnę i prześladowania muszą uciekać z domów.” – Ryszard Petru

 5. Nie, dziękuję. Nie chcę, by w mojej najbliższej okolicy powstał jakikolwiek ośrodek dla nielegalnych imigrantów czy muzułmanów. Biorąc pod uwagę FAKTY jak i obawy o zdrowie swoje i moich bliskich, jak i zupełnie obcych mi osób. Tragedii masowych morderstw można było uniknąć – trzymając się litery prawa. NIELEGALNYCH deportować. Wypowiedź Kaczysława natomiast jest odniesieniem do najnowszego (w tamtym czasie) raportu WHO, jak i artykułem w „Newsweeku”. A Ryszard WPADKA Petru jest dwulicowym banksterem, oszustem i naciągaczem ;) Mój subiektywny wniosek po wycieczce do Portugalii. Dodatkowo nie ma kręgosłupa ,oralnego. O tym, że jest po prostu głupi świadczą jego wypowiedzi z niemalże KAŻDEJ konferencji prasowej. I jeszcze jedno. NIE JEST NASZYM OBOWIĄZKIEM przyjmowanie nielegalnych emigrantów. Jestem jednak zdania, że emigrantów powinniśmy przyjmować zgodnie z POLSKIM prawem, stosując je w sytuacji przyznawania statusu uchodźcy ;) NIC WIĘCEJ nie powinniśmy robić, ponieważ stwarza to zagrożenie dla ludzi żyjących w Polsce. MIŁEGO DNIA :)

  • nie miało być „oralnego”, tylko moralnego (a raczej brak moralnego kręgosłupa). Za literówkę przepraszam – nie była zamierzona.

 6. Pewne osoby z tzw. opozycji mają botox zamiast mózgów.
  No i jeszcze te olbrzymie dupy od głodówki intelektualnej w sejmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ