UDOSTĘPNIJ

Jak widać skutki konfliktu na linii Zachód-Rosja dotknęły też zapalonych graczy. Miłośnicy World of Warcraft i Diablo III na Krymie nie pograją w popularne tytuły. 

Wszystko przez to, że amerykańska firma Blizzard Entertainment, która jest producentem wspomnianych gier, została zmuszona do zawieszenia kont założonych przez mieszkańców Krymu w serwisie Battle.net umożliwiającym rozgrywkę przez internet. Nie będzie to zapewne miła niespodzianka dla zapalonych graczy.

– Zgodnie z obecnymi regulacjami handlowymi, które odnoszą się do Krymu, jesteśmy prawnie zobligowani do zawieszenia dostępu do twojego konta na Battle.net – czytamy w oświadczeniu firmy. Komunikat został przesłany użytkownikom, których konta zostały zawieszone.

Gracze mają chociaż pewność, że ich niezrealizowane płatności zostaną anulowane. Firma zapowiada, że gdy zmieni się sytuacja polityczna, z wielką chęcią przywrócą konta użytkownikom.

Polityka Stanów Zjednoczonych jest bardzo uciążliwa dla Krymu. Na terenie półwyspu amerykańskie firmy nie mogą inwestować i dostarczać usług mieszkańcom. Rosjanie z Krymu nie mogą korzystać z usług takich firm jak Google, Apple czy PayPal.

Ostatnimi czasy Barack Obama utrzymywał, że jeśli chodzi o sankcje należy „zachować silną jedność”. Oznacza to, że mieszkańcy Krymu nie mają co liczyć na szybkie cofnięcie sankcji.

źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKolejne problemy niemieckiej armii. Karabiny Bundeswehry mają słabą celność
Następny artykułBiedroń ostro o Korwinie i Kukizie w programie Kuby Wojewódzkiego
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również