UDOSTĘPNIJ

Norwegia potwierdziła dziś zakup 52 samolotów myśliwskich F-35.

Agencji Reuters przekazała słowa norweskiej minister obrony Ine Eriksen Soereide o tym, że Norwegia obawia się „oczywistej projekcji siły” w obszarze Morza Bałtyckiego. Liczba lotów rosyjskich samolotów w regionie wzrosła trzykrotnie w latach 2013-2014.

Norwegia mająca krótką, północną granicę z Rosją uważnie monitoruje aktywność Rosjan w regionie Bałtyku. Trudno wykrywalne samoloty F-35 mają przyhamować rosyjskie zapędy w regionie. Pierwsze samoloty mają dotrzeć do Norwegii w 2017 roku/ Mają pełnić rolę szkoleniową, a pełną zdolność operacyjną uzyskać w 2019.

Rosjanie zwiększyli swoją aktywność nie tylko w powietrzu, ale także na morzu. Szwecja i Finlandia donoszą o zwiększonej aktywności Floty Bałtyckiej. Norwegia również potwierdza te informacje i dodaje, że Rosja zwiększyła też aktywność swoich łodzi podwodnych w rejonie Arktyki.

jo, źródło: forsal.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolska podatna na atak hakerów
Następny artykułSzokujący wyrok: Mniejsza kara za gwałt na Europejkach!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również