UDOSTĘPNIJ

W to, że to się kiedyś stanie przestali wierzyć już chyba nawet ich zwolennicy. Nowa partia wchodzi do sejmu! W jaki sposób – zobaczcie sami. Tego na pewno się nie spodziewaliście.

Jak zapewne wszyscy pamiętają z ostatnich wyborów parlamentarnych – partia Janusza Korwin-Mikkego zdobyła 4,7 proc. głosów, tym samym nie wchodząc do sejmu. Teraz dostali nową szansę.

Do partii Wolność – Janusza Korwin-Mikkego dołączy poseł zasiadający aktualnie w sejmie RP, dając jej tym samym przepustkę do Polskiego Parlamentu, a jest nim – Jacek Wilk, który dotychczas należał do Kukiz’15.

Jak nowy członek partii komentuje to wydarzenie?

– Ruch wolnościowy jest jedyną nadzieją dla młodych ludzi (…) Wszystkim nam zależy, aby głęboko zmienić ustrój tego państwa i gospodarkę. Wszyscy mamy dokładnie ten sam cel – powiedział Jacek Wilk.

Zarówno prezes partii Janusz Korwin-Mikke jak i pozostali reprezentacji, biorący udział w briefingu prasowym bardzo pozytywnie komentują przyjęcie nowego członka. Zwrócił się również do członków Kongresu Nowej Prawicy, aby poszli w ślady Wilka i przyłączyli się do partii, ponieważ jak podkreśla – nie dzielą ich różnice poglądowe.

– Cieszymy się z powrotu Jacka Wilka. Oficjalnie partia Wolność przekracza progi sejmu – komentuje wiceprezes partii Wolność – Konrad Belkowicz. Powiedział również, że ma nadzieje na współpracę przy następnych wyborach.

Do trzech razy sztuka

Jeszcze niedawno Janusz Korwin-Mikke był prezesem założonej przez siebie partii Kongres Nowej Prawicy – w 2015 roku założył nową partię – KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja), do której razem ze sobą zabrał swoich zwolenników i oddanych mu działaczy. Ta nazwa funkcjonowała jednakże tylko do października 2016 roku, kiedy to zmieniona została na partię Wolność.

Jak przypomina dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko, część polityków z Partii Korwin-Mikkego przeszło do nowego ugrupowania Jarosława Gowina. Nazwa jego przyszłej partii zostanie ujawniona podczas sobotniej konwencji w Warszawie.

Źródło: rp.pl; facebook.com/janusz.korwin.mikke

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZ tej strony Agaty Dudy nikt nie znał. PORUSZAJĄCA historia
Następny artykułJaki totalnie ZAŁAMANY. Koniec marzeń o prezydenturze Warszawy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również