UDOSTĘPNIJ

Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się temu na co dokładnie są przeznaczane pieniądze płynące z państwowych dotacji na ochronę zwierząt. Wyniki kontroli są przerażające.

Jak wynika z dotychczasowych kontroli NIK aż 80% wszystkich pieniędzy teoretycznie przeznaczonych na opiekę nad zwierzętami w rzeczywistości trafiało do firm odławiających bezdomne zwierzęta co w połączeniu z brakiem zapewnienia przez gminy miejsc w schroniskach skutkowało uśmierceniem większości odłowionych zwierząt. Połowa skontrolowanych gmin nie sprawdza nawet co się dzieje ze schwytanymi psami a druga połowa gmin w umowach z hyclami nie zawarła żadnych wymagań dotyczących standardów opieki nad zwierzętami.

W niektórych przypadkach samorządy z góry zakładały, że wszystkie bezdomne psy i koty są zagrożeniem i zgadzały się na ich uśmiercanie przez hycli natychmiast po schwytaniu.

60% gmin zlecało ponadto odławianie zwierząt firmom, które nie posiadały wymaganych pozwoleń prawnych a 30 proc. wszystkich pieniędzy przeznaczonych na opiekę nad zwierzętami wydano nielegalnie lub niegospodarnie płacąc np. schroniskom, które nie zapewniały nawet minimalnych standardów opieki nad zwierzętami lub firmom, które nie posiadały wymaganych pozwoleń prawnych do odławiania zwierząt.


Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: nik.gov.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLinda wyjaśnia czemu nie zagrał w „Pokłosiu”
Następny artykułKolejny projekt ustawy zakazującej aborcji gotowy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również