UDOSTĘPNIJ

W sieci pojawił się już niezwykle kontrowersyjny zwiastun filmu Antoniego Krauzego o tytule „Smoleńsk”. Reżyser jest m.in twórcą nagradzanego dramatu historycznego „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Film porusza temat katastrofy smoleńskiej, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku i pochłonęła życie 96 ofiar, w tym prezydenta RP i jego małżonki. Film stawia tezę, że katastrofa nie była przypadkiem, a powiązań należy szukać w wyprawie prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji.

–  Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać… – przekonują twórcy filmu.

– Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy – komentuje Antoni Krauze.

Trailer już wywołuje mnóstwo kontrowersji. Na tę chwilę, większość ocen pod zwiastunem jest negatywna, co pokazują statystyki na Youtube.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZandberg wygonił polityków PO. „Chcieli się lansować w nocy”
Następny artykułPolacy pójdą na wojnę?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również