UDOSTĘPNIJ
źródło: youtube.com

Taki protest przeciw Trumpowi potrafi zdziwić. Przeciwniczki obecnego prezydenta USA w geście sprzeciwu wobec jego rządów postanowiły zsolidaryzować się z muzułmanami. Kobiety udały się więc na islamskie modły.

Na krótkim nagraniu widać trzy kobiety modlące się razem z muzułmanami. Choć trudno w to uwierzyć, to uczestniczki protestu przeciw Donaldowi Trumpowi. Coraz popularniejszą formą okazania sprzeciwu wobec Trumpa jest bowiem modlenie się razem z muzułmanami. Ci, wrogów 45. prezydenta, są szczególnie narażeni na jego politykę.

Kobiety dołączyły więc do modlących się wspólnie muzułmanów. Jedna z nich ma nawet na głowie tzw. Pussy Hat, różową czapeczkę, która jest szczególnym symbolem walki z władzą republikańskiego prezydenta. Ramię w ramię z nią stoi inna kobieta z kubkiem kawy, a obok nich matka z dzieckiem, które widocznie nie wie, co się dzieje. Żadna z nich nie ma hidżabu na głowie.

I prawdopodobnie właśnie to było powodem, dla którego kobiety odesłane zostały przez muzułmanów na sam tył modlącego się tłumu. Ich protest nie ma bowiem nic wspólnego z wiarą islamską, co nie przypadło go gustu modlącym się wyznawcom Allaha. Kazano im siedzieć cicho za modlącymi się muzułmańskimi kobietami.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również