UDOSTĘPNIJ
fot. twitter /cbs

Czteroletni chłopiec, który brał udział w makabrycznym wypadku przeżył, mimo że doznał wewnętrznego „ścięcia głowy”. To niesamowite szczęście i ogromna zasługa lekarzy, ponieważ zazwyczaj jest to w 100% śmiertelny uraz. 

Na jednej z dróg w Nevadzie w USA doszło do bardzo dramatycznego w skutkach wypadku samochodowego. Jednym z najciężej rannych był czteroletni chłopiec, który doznał szeregu obrażeń tj. złamane ramię, połamane żebra i stłuczone płuca.

To jednak nic z najbardziej groźnym urazem jakiego doznał, czyli wewnętrzne ścięcie głowy. Czaszka chłopca w wyniku bardzo silnego uderzenia oderwała się od kręgosłupa i była połączona z ciałem jedynie tkanką mięśniową i skórą.

Tylko dzięki niespotykanie ogromnemu szczęściu i szybkiej interwencji służb ratowniczych oraz świadków wypadku chłopcu udało się przeżyć. Jak zaznaczają lekarze, największą zasługę w uratowaniu życia chłopca ma policjant, który był od razu na miejscu i trzymał głowę chłopca nieruchomo aż do przyjazdu pogotowia. Chłopiec ma teraz założoną specjalną obręcz, która pozwoli mu powrócić do zdrowia.

Jak przekonują lekarze, w większości takich przypadków tj. 70%, śmierć jest natychmiastowa, a reszta osób z takim urazem umiera niedługo po przybyciu do szpitala.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStarcia kibiców na EURO’16: ISIS, gdzie jesteś? Kochamy cię! (video)
Następny artykułPodatki, podatki i jeszcze raz podatki… Fiskalizm cz.2
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również