UDOSTĘPNIJ

Niesamowite odkrycie na terenie Chin! Nikt się nie spodziewał, że coś takiego w ogóle istniało. Skamielina, znaleziona przez naukowców ma ponad 500 mln lat i już zyskała miano „mitycznej bestii”. 

O odkryciu poinformował brytyjski „Telegraph”. Jak wynika ze wstępnych badań chińskich naukowców, tajemnicze małe stworzenie żyło w oceanach. Badacze z Chin określili je „mityczną bestią”. Nie chodzi tu w ogóle o rozmiary, a wygląd, jaki ma owo stworzenie. Paleontolodzy są zdania, że przypomina ono kolczastego robaka. Kolce zaś do złudzenia wyglądają jak… wykałaczki.

ZOBACZ TAKŻE: Zdumiewające okrycie naukowców. Oto przybysz spoza…

Organizm wymarły pół miliarda lat temu chroniła osłona, bardzo przypominająca… hełm pruski. Charakterystyczny jest bowiem szpikulec na zakończeniu osłony. „Telegraph” informuje, że w południowo-zachodniej części Chin są tylko dwie tego typu znaleziska. Gatunek nazwano Orthrozanclus elongate. Zdaniem naukowców „bestia” miała 1,5 cm długości i 3 mm szerokości. Kolce na jej ciele, którymi najeżone było jego ciało, miały natomiast 6 mm.

Odkryte w Chinach skamieliny zostały przywiezione do uniwersytetu w Durham. Znajduje się on w północno-wschodniej Anglii. Teraz dalsze badania zostaną prowadzone przez międzynarodowy zespół badaczy. Najważniejszymi z nich będą naukowcy z Wielkiej Brytanii oraz Chin.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite odkrycie na Marsie. Naukowców zamurowało

Chińczycy są świadkami wielu przełomowych odkryć naukowych

To już kolejne przełomowe odkrycia z terenów Państwa Środka. Niedawno media z całego świata informowały o odkryciu ponad 200 skamieniałych jaj pterozaurów. Były to pierwsze latające kręgowce na naszej planecie.

Za znalezieniem tak dużej ilości jaj stoi dwóch znanych paleontologów: dr Xiaolin Wang z Instytutu Paleontologii i Paleoantropologii w Pekinie, a także dr Alexander Kellner z Narodowego Muzeum Brazylii, znajdującego się w Rio de Janeiro.

ZOBACZ TAKŻE: Ta „planeta potwór” jest za duża, by istnieć. Ale właśnie ją okryto i …

Hipotezy, jakie wysnuli naukowcy, mogą zmienić spojrzenie na pterozaury. Według nich duża liczba jaj nie mogła być wysiedziana przez jednego osobnika. To z kolei sugeruje, że pterozaury wysiadywały jaj wspólnie większą grupą. Celem takiego działania była obrona przed drapieżnikami.

Natomiast inny badacz, dr Charles Deeming z amerykańskiego uniwersytetu w Lincoln był zdumiony tym, ile jaj udało się znaleźć w jednym miejscu. Ostrzega on jednak przez wyciąganiem pochopnych wniosków w sprawie rozwoju pterozaurów.

Źródło: wprost.pl

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!


10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również