UDOSTĘPNIJ
foto: YouTube

„Kapłan-nacjonalista” – zna go cała Polska. Ks. Jacek Międlar otrzymał „całkowity zakaz wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych”. Co, jeśli będzie go łamał? Czy w imię patriotyzmu ksiądz może łamać śluby posłuszeństwa, które składał, gdy wstępował do zgromadzenia? Bynajmniej.

Najpierw chcę przypomnieć tym, którzy „bronili” ks. Lemańskiego, czy innych jemu podobnych o tym, co robili. Więc niechaj „obrońcy wolności słowa” nie krzyczą teraz, że ks. Międlar ma siedzieć cicho, skoro mu tak nakazano, gdyż robicie z siebie hipokrytów. Zapewne będziecie tak robić – wasza wola. Jednak nazywajmy rzeczy po imieniu – to jest hipokryzja.

A co z ks. Jackiem Międlarem? Czy może walczyć z „niesłusznym nakazem”? Nie, nie może.

Skoro wybrał powołanie kapłańskie w zgromadzeniu to obowiązuje go posłuszeństwo. Niezależnie od tego, czy krzyczy „wielka Polska” czy „wolny rynek” czy „dostęp do broni” – ma zakaz aktywności w środkach społecznego przekazu. I ma go przestrzegać. Amen. Koniec. Kropka. Bez dyskusji. I mam nadzieję, że się dostosuje, bowiem potrzeba w Kościele jedności.

Jeśli będzie jednak zakaz łamał, poniesie słuszne konsekwencje. On sam zaś okaże się hipokrytą i zdrajcą – zdradzi wtedy bowiem Kościół i swoje zgromadzenie. Nieważne, jakich argumentów i szczytnych intencji będzie się używać w jego obronie. Przypominam – komunizm i narodowy socjalizm też miały „szczytne intencje”. Libertarianizm również jest ozdabiany w takowe. Nawet mordowanie ludzi zwane „aborcją” przywołuje się jako szczytne intencje. Ale to wszystko nieważne – są sprawy obiektywne, których się nie przeskoczy. Zło jest złem. Posłuszeństwo posłuszeństwem, a zakaz zakazem. Na ołtarzu nie ma miejsca na symbol falangi, a w zakazie od przełożonego w zgromadzeniu księży nie ma miejsca na podważanie słuszności zakazów i ich łamanie.

Św. o. Pio był posłuszny, mimo straszliwych doświadczeń oraz szykan – jak wiemy, niesłusznych i okrutnych – dzięki czemu został świętym. Buntował się szatan. Ksiądz Międlar musi podjąć decyzję, po której stronie stanie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również