UDOSTĘPNIJ

Szefowa niemieckiego MON-u domaga się, by niemiecka armia szkoliła uchodźców. Według władz, imigranci nie będą trenowani w zakresie korzystania z broni. 

Ursula von der Leyen udzieliła wywiadu „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” i zdradziła, że chce by niemiecka Bundeswehra otworzyła się na uchodźców. Władze nie chcą jednak by ci mieli kontakt z bronią. Ich szkolenie ma być przede wszystkim zawodowe, by wrócili do Syrii jako wykwalifikowani pracownicy.

– Pracujemy nad projektem pilotażowym, przewidującym wyszkolenie stu uchodźców w cywilnych zawodach – mówiła szefowa resortu.

Szkolenie ma zakładać służbę w specjalnościach cywilnych, technicznych, medycznych i rzemieślniczych, które ma potem pozwolić Syryjczykom odbudować kraj.

Ursula von der Leyen nie wyklucza jednak pomocy w szkoleniu syryjskiego wojska, jeśli w kraju tym zostanie powołany rząd, który zostanie uznany przez społeczność międzynarodową.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMSWiA podało informację nt. zagrożenia atakami terrorystycznymi podczas ŚDM
Następny artykułWatykan krytykuje Polskę tuż przed ŚDM. Chodzi o muzułmanów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również