UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org

Jak poinformował niemiecki dziennik Welt am Sonntag niemieckie władze nie dostarczą Litwie transporterów opancerzonych typu Boxer, o które prosiła. Doniesienia dziennika potwierdza rzecznik prasowy niemieckiego ministerstwa obrony.

– Zasadniczo pochwalamy modernizację litewskich sił zbronych w związku ze zwiększoną potrzebą bezpieczeństwa Litwy jako kraju członkowskiego NATO. Nie przewidujemy jednak przekazania jej transporterów opancerzonych znajdujących się już na wyposażeniu Bundeswehry, ani odsprzedania jej pojazdów, które zostały zamówione na najbliższe lata – oświadczył rzecznik niemieckiego resortu.

W zamian niemiecki rząd oferuje Litwie pomoc w zakresie szkolenia litewskich żołnierzy przez niemieckich specjalistów.

Litwa zwróciła się do Niemiec z prośbą o dozbrojenie z uwagi na tragiczny stan transporterów M113 znajdujących się w wyposażeniu litewskiej armii. Większość z litewskich transporterów nie nadaje się do użytku i służy jedynie jako części zamienne do jeszcze działających.

źródło: dw.de

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł20 osób zatrzymanych w związku z „ustawką”
Następny artykułCBOS: Przez ostatnią dekadę podwoiła się liczba osób deklarujących brak wiary
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również