UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia / Gémes Sándor/SzomSzed / Salon Nowojorski

Lider niemieckiej partii Zielonych w rozmowie z mediami oświadczył, że jedną z głównych przyczyn, dla których Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej byli nie muzułmańscy imigranci, ale Polacy. Polityk dodaje również, że cała kampania brexitowa była jedną z najbardziej zakłamanych w ostatnich latach. 

W wywiadzie udzielonym mediom jeden z liderów partii Zielonych, Daniel Cohn-Bendit, stwierdził, że wbrew pozorom to nie imigranci z Bliskiego Wschodu byli dla Brytyjczyków głównym argumentem za zagłosowaniem za wyjściem z Unii Europejskiej, ale Polacy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii.

 – Brexit uzasadniano tym, że do kraju zjechać mogą miliony Turków. Ale już w trakcie samej kampanii referendalnej to nie uchodźcy byli problemem, ale Polacy. To nie miało związku z uchodźcami, ale ze swobodnym przepływem ludzi wewnątrz Unii Europejskiej i ze społecznymi nierównościami. Chodziło o to, że ludzie w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech mieliby rzekomo pracować za dumpingowe płace, jak w Polsce. To przeciw temu skierowana była kampania – powiedział Cohn-Bendit.

Polityk przyznaje również, że kampania jaka miała miejsce w związku z referendum była jedną z najbardziej zakłamanych kampanii wyborczych ostatniego stulecia w Europie. Zarzucił również eurosceptykom tchórzostwo po wygranym głosowaniu.

 – Kampania zwolenników Brexitu była tak zakłamana, że można ją uznać za polityczną kradzież stulecia. Jej liderzy chowają się teraz u mamy z nadzieją, że cały zamęt ich ominie – grzmi polityk.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: parezja

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTo będzie mocny film! Jest nowy zwiastun „Wołynia” Smarzowskiego (video)
Następny artykułPotężny ogień w Brukseli, eksplozje nieopodal Parlamentu Europejskiego (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również