UDOSTĘPNIJ

Poznaliśmy sprawcę zamachu terrorystycznego w Ansbach, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a 11 zostało rannych. To 27-letni Syryjczyk, który pierwotnie chciał się wysadzić na festiwalu muzycznym. 

Ten zamach mógł się skończyć dużo gorzej. Na szczęście 27-latek nie zdołał wejść na teren festiwalu z ładunkiem wybuchowym, który ukrył w plecaku. Bomba eksplodowała na zewnątrz restauracji Eugens Weinstube zabijając jedną osobę i ranił 11 osób.

Początkowo sądzono, że eksplozja była wywołana wyciekiem gazu. Jednakże, burmistrz Ansbach, Carda Seidel, poinformowała, że przyczyną wybuchu była bomba. To dlatego tak szybko na miejscu tragedii pojawiły się specjalne jednostki policji oraz helikoptery.

Zamachowcem był 27-letni Syryjczyk, który szukał w Niemczech azylu. Na terytorium naszego zachodniego sąsiada przyjechał dwa lata temu i nie otrzymał statusu uchodźcy. Pozwolono mu jednak tymczasowo przebywać na terytorium Bawarii w związku z wojną w Syrii.

Wciąż nie wiemy czy mężczyzna jest powiązany z Państwem Islamskim, które zapowiadało krwawe zamachy w Niemczech już po masakrze w Nicei. Mężczyzna był już znany policji i miał mieć dwie próby samobójcze na koncie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWpadka Ziemca. Źle założył powstańczą opaskę
Następny artykułPILNE: W Łodzi zatrzymano Irakijczyka. Planował zamach na terenie Polski
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również