UDOSTĘPNIJ
fot. YouTube/OKO.press

Ta wiadomość sparaliżowała opinię publiczną za Odrą. Młoda Niemka ucierpiała w starciu z polskimi strażnikami i musiała zostać odwieziona do szpitala. Wszystko wydarzyło się przy okazji protestów w najstarszej europejskiej puszczy. 

Puszcza Białowieska stała się miejscem istnej wojny ekologów z polskimi władzami. Konflikt spowodowany jest wycinką tamtejszych drzew i ich wywózką, czego zresztą zakazała Unia Europejska. Wczoraj na drodze ciężarówek załadowanych białowieskim drewnem, stanęli walczący o zaprzestanie – ich zdaniem – niszczenia Puszczy.

Aktywiści, wśród których znajdowało się dwoje obywateli RFN, zablokowali Wilczy Tryb, jedną z dróg idących przez las. Protestujący przywiązali się do beczek, które ustawili na jej szerokości i oczekiwali zaprzestania wywózki drzew. Wtedy do akcji wkroczyli strażnicy leśni, którzy brutalnie rozprawili się z protestem, doprowadzając obecną na miejscu kobietę do utraty przytomności. Po pewnym czasie została ona przewieziona do szpitala, gdzie ją zbadano, a następnie zwolniono.

– Koleżanka z Niemiec, którą na siłę odrywano, straciła czucie i chyba świadomość, nie dała rady się ruszać i przez godzinę leżała na ziemi. Nie była w stanie się podnieść – relacjonuje Adam Bohdan ze Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

źródło: wprost.pl

Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również