UDOSTĘPNIJ

Niemiecki przedsiębiorca Michael Stoschek może zapisać się w historii Niemiec jako osoba, która zapłaci rekordowo wysoki mandat drogowy. Złamanie przepisów drogowych może kosztować niemieckiego biznesmena – w przeliczeniu na złotówki – nawet 7 milionów złotych.

Wszystko z powodu nieprzepisowej przedniej tablicy rejestracyjnej w Prosche należącym do niemieckiego przedsiębiorcy. Niemiec poirytowany wymiarami oryginalnej tablicy postanowił stworzyć własną, o 20% mniejszą i bardziej aerodynamiczną. Biznesmen jeździł z nieprzepisową tablicą rejestracyjną 7 lat.

Kłopoty niemieckiego przedsiębiorcy zaczęły się gdy tamtejsza prokuratura wydała nakaz karny za brak pozwoleń dotyczących używania tablicy rejestracyjnej o pomniejszonych wymiarach a także za fałszowanie dokumentów. Biznesmen musi teraz spędzić 55 dni w więzieniu albo zapłacić 1,65 miliona euro mandatu (blisko 7 milionów złotych).

Rekordowa wysokość „mandatu” bierze się stąd, że w Niemczech tego kary więzienia za tego typu przestępstwa można przemienić na karę finansową, której wysokość jest obliczana na podstawie zarobków netto ukaranego, ale nie mogą one przekraczać 30 tys. euro za jeden dzień więzienia.

Michael Stoschek jest jednym z najbogatszych Niemców i właścicielem firmy dostarczającej części samochodowe (ok. 5 mld euro obrotu rocznego) ale jak już zapowiedział będzie się bronił przed zapłaceniem tak ogromnej sumy.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: moto.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzczuka: Nie chodzi nam o walkę z Kościołem dla sportu
Następny artykułGrecy o imigrantach: Wchodzą nam do domów, to my jesteśmy ofiarami!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również