UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons

Niemcy mają dość wypłacania ogromnych pieniędzy imigrantom. Chociaż Unia Europejska zdecydowanie się temu sprzeciwia, to politycy zamierzają przegłosować obniżenie świadczeń socjalnych na dzieci obcokrajowców.

Chodzi o tzw. świadczenie Kindergelt, które jest przyznawane na dzieci osób pracujących w kraju – także, jeśli te przebywają poza jego granicami. Niemcy chcą, aby w takich wypadkach imigranci dostawali na dziecko nie 192, a 96 euro, a więc o połowię mniej.

Na obcięciu zasiłków dla imigrantów Niemcy zaoszczędzą 159 milionów euro rocznie. Zasiłek Kindergeld wypłacany jest bowiem obecnie na około 185 tys. dzieci żyjących poza granicami RFN. Wśród nich największą grupę stanowią Polacy – aż 87 tysięcy osób.

Zmianom przeciwna jest Komisja Europejska. Organ twierdzi, że takie zmiany naruszałyby zasadę swobodnego przepływu osób, gdyż wysokość zasiłku byłaby uzależniona od miejsca przebywania dziecka.

– Nasze stanowisko jest jasne, nie ma powodu, by zasada ta miała zostać zmieniona – powiedział „Sueddeutsche Zeitung” rzecznik KE.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW Rotterdamie coraz goręcej. Dzisiaj w nocy będzie prawdziwe PIEKŁO
Następny artykułHorror jak za komuny. Gliński wprowadza jednolitą cenę za książki, czytelnicy w furii
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również