UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay

Erdogan od dłuższego czasu poniża Angelę Merkel na arenie międzynarodowej. Turecki prezydent dobrze wie, że Niemcy wstydzą się swojej przeszłości i wykorzystuje ten czuły punkt wyzywając kanclerz od nazistów. 

Prezydent Erdogan prowadzi wyjątkowo bezpośrednią, żeby nie napisać bezczelną politykę wobec krajów Unii Europejskiej. Dyktator wyzywa europejskich przywódców od nazistów i otwarcie próbuje wpływać na wyniki wyborów. Jednocześnie szantażuje UE setkami tysięcy imigrantów, którzy mogą zalać Europę.

– Gdy nazywamy ich nazistami, oni czują się niekomfortowo. Wtedy burzą się wspólnie. Zwłaszcza Merkel. Ale teraz po prostu wprowadzacie nazistowskie praktyki. I to wobec kogo? Wobec moich braci, tureckich obywateli w Niemczech, ministrów, którzy udali się do tego kraju, by prowadzić kampanię – mówił wczoraj Erdogan.

– Jesteście tacy odważni, Europo? Jak chcecie, to otworzymy granice, będzie was zalewać 15 tysięcy migrantów miesięcznie – szydzi turecki minister spraw wewnętrznych.

Niemcy mają już dosyć kolejnych poniżeń. Szef MSZ Sigmar Gabriel nie wytrzymał następnych obelg ze strony tureckiego rządu. Jego zdaniem, Turcja przekroczyła już wszelkie granice

– Jesteśmy tolerancyjni, ale nie głupi. Dlatego też poinformowałem mojego tureckiego odpowiednika (szefa dyplomacji Mevluta Cavusoglu – przyp. red.) i byłem w przekazie bardzo dokładny, że granice zostały przekroczone – powiedział.

24 KOMENTARZY

  • Niestety racja, jak Niemcy zostali ostatni raz ,,utemperowani” to skończyło się to drugą wojnom światową. Dziś są tolerancyjni a jutro kto przeliteruje swojego niemieckiego nazwiska bez zająknięcia dostanie kulkę. Niestety mam z nimi granicę.

  • Turcja ma jedną z największych armii na świecie. Sama mogłaby podbić większość Europy w tym Niemcy. Z tego powodu boją się ją ingorować.

   • Turecka gospodarka ledwie zipie; mają recesje gospodarczą i około 9% inflację od dekady. Nawet Grecji by nie pokonali… a jak cała UE by się skonsolidowała, to zgniotłaby turecką armię, jak robaka.

  • Tylko skonczony kretyn moze tak mowic. Turcja to powinien byc i w zasadzie jest nasz sojusznik, nie mozemy sie w to mieszac tym bardziej ze nimcy wcale dla nas takie mile nie sa wiec niech sobie zobacza jak ktos ich ma po prostu gleboko w czarnym wlochatym rowie.

 1. wiecej im kasy dajcie. w koncu Turcja to niedlugo pelnoprawny czlownek EU, a co! taka tolerancja i wzorowa demokracja u nich ze nawet mokre sny naszego Kaczynskiego to nic w porownaniu z Turcja.

 2. prawda taka, że Niemcy są najpierw głupi a potem tolerancyjni. Kasę od zawsze dostają od bogatych czosnków, na których usługach są od czasów cesarstwa> nie podniecajcie się zbytnio bo Polacy są prawdopodobnie jeszcze głupsi ale mieszkali dalej od Rzymu, więc jego wpływy dosięgnęły nas poprzez macki zlatynizowanych iemieckich klechów, którzy przynieśli tu baajeczkę o żydowskim synu bożym z Palestyny i uczyli nas tolerancyjnej postawy nadstawiania drugiego policzka….. heheh brzmi znajomo? KK to lewactwo w wydaniu GW, to kościół za tym wszystkim stoi, żeby tępe katoowieczki w światyni miały swojego przeciwnika, to działa od 2000 lat i….. ciągle działa i działa i działa…..

  • a coś na temat kozojebców nic nie powiesz ? plugawy śmieciu ;) na temat Jezusa poczytaj a zwłaszcza dzieci po śmierci klinicznej ale to za wiele dla twojej kapusty bo ty jesteś powołany by bluzgać milego dnia pajacu ;)

   • na temat kozojebców powiem tylko tyle, że jest to taka sama zagrywka jak z lewakami, kolejne wyimaginowane zagrożenie dla jedynej słusznej religii, które trzeba usunąć poprzez zniszczenie by na świcie zapanowała jedynie słuszna religia i zasady Jahwe (demona katolsko – żydowskiego, którego bezmózgi nazywają Bogiem… Bóg który stworzył kozojebców by potem z nimi walczyć, LOL) a owieczki przy okazji mają jakies zajęcie… mogą poświęć swój neżdzny żywot dla wielkiej idei…. krucjaty, budowanie światyń po 300 lat, stosy, rynek relikwii, rynek odpustów, wprowadzenie „boga” do polityki… oto osiągnięcia katolskiej religii… piszesz o sobie Polak a Twoja dusza przynależy do instytucji, która jest podmiotem prawa międzynarodowego czyt. PAŃSTWEM, posiada własne władze, służby, BANK tak więc Twoja dusza ma obywatelstwo Watykańskie a że Watykan od zawsze Polsce wrogiem zastanów się kogo nazywasz śmieciem, rzymskokatolska kurwo, pierdolony ośle, jesteś tak głupi, że nawet nie wiesz, że jesteś zdrajcą Polski i sami nawet to przyznajecie mówią „Bóg, honor, Ojczyzna” w takiej właśnie olejności, bowiem pierwsze dwa słowa odnoszą się do wartości watykańskich śmieciu

  • HAhha prawdę mówisz KK to wróg Polski , zawsze zdradzał nas i taka jest prawda zapisana na kartach historii naszej Ojczyzny , tak samo jak zawsze wspierali szkopów i nic się nie zmieniło . Nawet jak oszołomy szkopskie stwierdziły że ściągną do europy islamskiego raka to głowna klecha Franca temu przyklasnęła !!! Szkopom w sumie islam może wydać się bliski , oni kochają ustroje totalitarne oraz socjalistyczne . Nam Polakom jednak jak to kiedyś Koba powiedział cyt” Socjalizm Polakom pasuje jak świni siodło ” , uważam że z islamem jest dokładnie tak samo a to dlatego że Polacy kochają Wolność i Własność ! Niech żyje wolna Polska !!!

   • Panowie prawde piszecie zgadzam sie z wami w 100% ale mniej jadu bo takim jezykiem tworzycue bariery zamiast ludzi uswiadamiac w calkirm sluszny i zacny sposob, piona!

 3. Inteligentny człowiek przewidziałby cos takiego….. Sory,ale Niemcy to JEST głupi naród, naiwny i głupi; i ciągnie na dno wszystkich dookoła…

 4. Niemcy co 70 lat mają potrzebę kierowania Europą, zawsze kończy się tak samo, wojną!
  Cesarz doprowadził do pierwszej, Adolf do drugiej a Merkel do trzeciej.
  Niemców po drugiej powinno się tak obrobić żeby byli żebrakami Europy ale nie zrobiono absolutni nic, nie zrobiono nic dlatego że cały ród królowej brytyjskiej to z pochodzenia Niemcy, najbogatsi żydzi to również z Niemiec się wywodzą.

  • Moze z Ciebie hist(e)oryk, lecz z pewnoscia podczas lekcji matematyki rzucales kamieniami na szkole, skoro u Ciebie pomiedzy pierwsza i druda wojna swiatowa jest okres 70 lat.

 5. Bełkot socjalisty brzmiał pewnie „Proszę panie prezydencie , niech Pan nas nie nazywa nazistami , zapłacimy haracz ile Pan Sułtan chce i przyjmiemy dwa razy wiecej nachodźców jesli Pan nie przystanie to wyślemy do Pana notę z oburzeniem ” . Od dawna piszę z wlasnych obserwacji ,że turek chce zostać sułtanem i wtedy sprawy potoczą się błyskawicznie tzn. zapłoną niemcy , holandia , belgia , francja , anglia oraz bałkany :)

  • Dlatego musimy jak najszybciej dogadac sie z turkami, ale pisowcy sa oczywiscie na to za glupi. Wola orbana i swoje wydumane g4 ktore jeszcze nigdy do niczego sie nie przydalo ot i sojusznicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ