UDOSTĘPNIJ

Do starć doszło w minioną niedzielę obozie dla imigrantów w niemieckim mieście Calden. Incydent rozpoczęła przepychanka podczas wydawania jedzenia. Mimo że do kłótni doszło tylko między dwoma mężczyznami, konflikt szybko przerodził się w zbiorową bijatykę.

Według relacji, miało zacząć się od kłótni dwóch uchodźców – jeden z nich próbował wcisnąć się w kolejkę czekającą na żywność. Doszło do przepychanki między nim a innym azylantem. Nie trzeba było czekać na przerodzenie się krzyków w rękoczyny.

Do kłótni bez zwłoki wtrąciły się kolejne osoby, które sprawiły, że nagle walka dwóch mężczyzn stała się bitwą dwóch sześćdziesięcioosobowych grup. Wieczorem, tego samego dnia, bitwa znów rozgorzała, ale uczestniczyło w niej już prawie 400 osób. Nie była to też już walka na pięści – użyto prętów.

Agresja imigrantów skierowała się też przeciw próbującej załagodzić rozruchy policji. Mundurowym udało się opanować sytuację w placówce dopiero po kilku godzinach. Skutkami tego konfliktu była ucieczka części uchodźców z ośrodka i przeniesienie grupy agresorów do innej placówki.

Na skutek walk rannych zostało czternaście osób – trzech pilnujących obozu policjantów i jedenastu uchodźców. Joerg Radek, jedna z czołowych postaci związku zawodowego policji, oświadczył, że dla większego bezpieczeństwa w takich placówkach należy oddzielić od siebie imigrantów o różnych religiach, a także kobiety od mężczyzn, gdyż te pierwsze często padają ofiarami napaści seksualnych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: rp.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOrp.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRząd Kopacz chce przeznaczyć 30 mln na repatriację Polaków ze Wschodu
Następny artykułWspółpraca polsko-irańska?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również