UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Sporki

Na trasie pomiędzy Węgrzcami Wielkimi a Podłężem pod Wieliczką miał miejsce incydent z udziałem pielgrzymów zmierzających pociągiem na Światowe Dni Młodzieży. W wyniku zdarzenia przynajmniej 18 osób ucierpiało, 10 z nich trafiło do szpitala.

Do incydentu doszło po północy z nocy z wtorku na środę. Przewożący ok. 500 osób, w tym w większości pielgrzymów, pociąg w pewnym momencie ostro zahamował, w wyniku czego część podróżujących nim osób straciło równowagę i upadło z impetem na podłogę.

Przynajmniej 18 osób wymagało udzielenia pomocy medycznej, z czego 10 pielgrzymów odniosło na tyle poważne obrażenia, że zabrano ich na dalszą obserwację do pobliskiego szpitala.

Jak się okazało później, gwałtowne hamowanie to zasługa jednego z pasażerów, który zaciągnął hamulec ręczy, gdy jego sąsiad zaczął się dusić z powodu silnego ataku astmy.

Resztę pasażerów odwieziono autobusami na następną stację kolejową gdzie mogli poczekać na kolejny pociąg.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRzepliński wykreślony ze spotkania z papieżem. „Mogę stać za ogrodzeniem”
Następny artykułObrzydliwe. Zbezcześcili ciało Tylman i chcieli na tym zarobić
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również