UDOSTĘPNIJ

Do końca życia starała się być człowiekiem uśmiechniętym i życzliwym. Niestety, los jej nie oszczędzał. Odeszła niemal w kompletnym zapomnieniu.

Polska aktorka, Zofia Perczyńska miała 89 lat. Polscy widzowie mogli zobaczyć ją w masie filmów, ponieważ aktywna zawodowo była przez 60 lat. W pierwszych produkcjach grała już w 1946 roku, a ostatnie datowane są na 2016 rok. Mimo długiej listy swoich ról, Perczyńska nie mogła liczyć na grono pamiętających o niej fanów, przyjaciół i bliskich.

Aktorka swoje ostatnie miesiące spędziła bowiem na uboczu. Zapomnieli o niej wszyscy, trafiła więc do Domu Aktora, gdzie przebywali inni artyści w podeszłym wieku. 89-letnia aktorka zmarła 6 października tego roku. To smutny chichot losu, ponieważ swój debiut na ekranie zaliczyła dokładnie 71 lat wcześniej, 6 października 1946 roku.

O jej śmierci poinformował inny aktor i znajomy Perczyńskiej, Witold Sadowy. Jak napisał, ostatni raz widział ją na pikniku na koniec sierpnia. 89-latka w ostatnich tygodniach miała ogromne problemy ze zdrowiem – ledwo widziała, poruszanie się sprawiało jej ogromny ból. Perczyńska odeszła w kompletnym zapomnieniu. 7 października znaleziono ją martwą w łóżku. Aktorka zmarła we śnie.

– Ostatni raz widzieliśmy się w czwartek, 31 sierpnia, na pikniku w Domu Aktora. Był piękny słoneczny dzień. Ucałowaliśmy się i wyściskali serdecznie. Uśmiechała się. Powiedziała mi, że prawie już nie widzi. Z chodzeniem też miała poważne problemy. Poruszała się przy pomocy balkonika. Z młodzieńczej, pięknej Zosi pozostała piękna starsza pani z licznymi chorobami. Niech mi nikt nie mówi, że starość jest piękna, bo to nieprawda – podkreśla Sadowy.

Perczyńska zagrała m.in. w „Celulozie”, „Pod gwiazdą frygijską” i „Pierścieniu księżnej Anny”, „Jeszcze nie wieczór” , a ostatnio w „Ostatniej rodzinie” jako matka Zdzisława Beksińskiego.

źródło: fakt.pl

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska


Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również