UDOSTĘPNIJ

Jedna z najbardziej poszukiwanych terrorystek na świecie, Sally Jones, nazywana też „Białą Wdową” miała zginąć w pobliżu granicy Syrii z Irakiem podczas jednego z nalotów amerykańskiego lotnictwa.

Choć Pentagon jeszcze nie potwierdził oficjalnie podanych informacji, to do śmierci Jones, znanej jako „Biała Wdowa”, oraz jej 12-letniego syna miało dojść jeszcze w czerwcu, w trakcie jednego z amerykańskich nalotów. Brytyjka była jedną z najbardziej poszukiwanych i groźnych terrorystek na świecie, dlatego wiadomość o jej śmierci zelektryzowała cały świat.

Swój przydomek otrzymała po śmierci męża dwa lata temu. Mężczyzna dołączył zresztą do dżihadystów podążając za rodziną. Jones odpowiadała głównie za rekrutację kobiet do Państwa Islamskiego – w tym celu wykorzystywała swoje umiejętności społeczne jak i kontakty w social mediach.

„Pani Terror”, bo tak też czasem nazywano kobietę namawiała też innych do przeprowadzania zamachów i pomagała w ich koordynacji a także przygotowywaniu domowych ładunków wybuchowych. Była w tym niezwykle skuteczna – podobnie jak w organizacji drogi podróży dla zmanipulowanych kobiet do Syrii.

Sama Jones trafiła w szeregi dżihadystów jeszcze w 2013 roku. Namówił ją do tego sympatyzujący z ruchem haker. Wcześniej „Biała Wdowa” miała nieco inne pasje. Jedną z nich była…gra w zespole punkowym.

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFani HEY zdruzgotani. Nosowska podjęła ostateczną decyzję
Następny artykułPatryk Vega odleciał. „To Bóg stworzył Botoks”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również