UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr Frydecki

Jak donoszą włoskie media, nie żyje b. arcybiskup Wesołowski, który został zdymisjonowany przez papieża po wypłynięciu skandalu pedofilskiego. B. nuncjusz na Dominikanie czekał na wznowienie procesu.

Duchowny miał 67 lat i był najwyższym duchownym Kościoła katolickiego, który był sądzony za pedofilię. Jego proces miał być pierwszym, który toczyłby się w Watykanie.

Media natychmiast zaczęły doszukiwać się „nadzwyczajnej” przyczyny śmierci, ale jak wynika ze wstępnych analiz zgon był naturalny. Tak przynajmniej twierdzi Stolica Apostolska w oficjalnym komunikacie.

Gdy tylko dowiedziano się o śmierci Wesołowskiego w jego mieszkaniu, przybyła tam watykańska żandarmeria. Pamiętamy, że przed aresztowaniem nuncjusz wspominał o możliwym samobójstwie. Media spekulują jednak, że w śmierć b. arcybiskupa mogła być zamieszana międzynarodowa siatka pedofilów, obawiająca się zeznań Wesołowskiego.

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKowalski do internauty: Powiedz mi to w twarz szmato. Dostał ponad 1000 lajków
Następny artykułPlan Kurskiego się nie udał. Nie ma go na listach PiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również