UDOSTĘPNIJ
Przedświąteczne zakupy
fot. pixabay.com

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi przedświąteczne zakupy. Jak co roku stanowią one niemały wydatek i problem. Poniższa lista przedstawia, gdzie jest najtaniej.

Złość, kłótnie i stres, a to wszystko, zanim jeszcze rodzina zapuka do naszych drzwi, by spożyć z nami kolację wigilijną. Bitwa o konsumenta trwa już od tamtego miesiąca i żadne przedsiębiorstwo nie bierze jeńców. Sklepy prześcigają się w obniżaniu cen i wysokości nakładów na reklamę.

ZOBACZ TAKŻE: Politycy chcą nowego święta. W środku lata

Skąd zatem wiadomo, gdzie jest najtaniej i gdzie najlepiej zrobić zakupy, by uniknąć rozczarowania? Listę miejsc, które zadowolą każdego, stworzyli dziennikarze RMF MAXXX. Z ich badania, jak można było się domyślić, wynika, że bazary są droższe od supermarketów, a na liście drożyzny króluje oczywiście karp.

Przedświąteczne zakupy

Ryba, która dopiero od kilkudziesięciu lat cieszy się statusem tradycyjnej na wigilijnym stole, kosztuje około 30 złotych za kilogram. Taka cena występuje w np. w Częstochowie i w Koszalinie, a niewiele taniej jest w Szczeciene i Gorzowie Wielkopolskim. Pamiętać trzeba, że żywa ryba kosztuje o połowę taniej.

ZOBACZ TAKŻE: Anomalie na Arktyce zapowiadają drastyczne zmiany pogodowe na Boże Narodzenie w Polsce

Ważne są także jajka, których ceny w supermarketach zaczynają się od 5 złotych za 10 sztuk. Na targowiskach kupuje się je zwykle na sztuki, a w Nowym Sączu jedno jajko kosztuje 1,20 zł.

źródło: rmf24.pl

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również