UDOSTĘPNIJ

W Polskim mieście wykryto skażenie wody. Zagrożenie jest tak poważne, że 22 tys. Polaków może nawet stracić życie. W wodzie wykryto skażenie i nie wolno jej pić.

Szokującego odkrycia dokonał Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piszu. Tamtejszy wodociąg wysyła do mieszkańców wodę niezdatną do spożycia. W próbkach wody, pobieranych w wodociągu wykryto bakterie Coli, które powodują poważne schorzenia. W najgorszym przypadku mogą one nawet doprowadzić do sepsy, a w konsekwencji – do śmierci.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Nagła śmierć megagwiazdy KULTOWEGO polskiego zespołu

Wody można używać do celów sanitarnych i gospodarczych, ale nie wolno jej spożywać. Wbrew pozorom nic nie zmieni też fakt, że woda zostanie zagotowana.

Wykryto skażenie, zagrożone tysiące ludzi

Wodociąg, w którym znaleziono zakażoną wodę, dostarcza ją do 21 900 mieszkańców. Są to odbiorcy w Piszu, a także okolicznych wsiach. Wśród nich są: Babrosty, Borki, Imionek, Jabłoń, Jagodne, Jeglin, Kałęczyn, Karwik, Łupki, Maldanin, Snopki, Szczechy Małe, Szczechy Wielkie, Trzonki, Wąglik i Zdory.

Decyzja o zakazie spożywania wody obowiązuje do odwołania. We wtorek pobrano ponowne próbki wody. Teraz będą badane na dalszą zawartość niebezpiecznych bakterii. Pierwsze, wstępne wyniki będą w środę. Na dokładniejsze trzeba poczekać 72 godziny.

ZOBACZ TAKŻE: UWAGA! LIDL wycofuje popularny produkt, jest NIEBEZPIECZNY dla zdrowia

Piskie wodociągi mają zapewnić mieszkańcom wodę pitną w butelkach i beczkowozach. Mieszkańcom wymienionych miejscowości ponownie przypominamy, żeby za żadne skarby nie pili wody, która płynie w ich wodociągach. Nawet jeśli wcześniej została zagotowana.

Nie chcesz mieć raka? Nie jedz TYCH rzeczy!


Nie masz ochoty na seks? Te rzeczy ZABIJAJĄ TWOJE LIBIDO!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również