UDOSTĘPNIJ

Platforma Obywatelska postanowiła odkryć karty i ujawnić kandydaturę swojej partii na stanowisko prezydenta Warszawy. O utrzymanie władzy w stolicy powalczy Rafał Trzaskowski, były europoseł.

Informację o tym, kto postara się zastąpić Hannę Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy ujawnił Grzegorz Schetyna. Szef PO stwierdził, że będzie ubiegał się o poparcie dla Trzaskowskiego u lokalnych władz partii.

Kandydatura Trzaskowskiego była szeroko analizowana w mediach, a sam polityk stwierdził niedawno, że „jest absolutnie zdeterminowany by kandydować na prezydenta Warszawy”. Dziś jego start w wyborach potwierdził Grzegorz Schetyna. Szef PO liczy, że Trzaskowski stanie się kandydatem, którego poprze cała opozycja.

– Warszawa to miasto sukcesu, to miasto, które jest dla nas wyzwaniem. Wszyscy ludzie PO staną przy Rafale Trzaskowskim i będą ją prowadzić do zakończenia jej sukcesem. (…) Zrobię wszystko, żeby kandydatem na prezydenta Warszawy wszystkich partii opozycyjnych został Rafał Trzaskowski – zapewnia lider PO.

Platforma Obywatelska nie chce również dopuścić do sytuacji, by Trzaskowski został „przyspawany” do Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mogłoby okazać się to opłakane w skutkach, biorąc pod uwagę zamieszanie obecnej prezydent Warszawy w aferę reprywatyzacyjną i jej niedawne porażki wizerunkowe związane z tą sprawą. Trzaskowski bierze Gronkiewicz-Waltz w obronę, jednocześnie jednak dystansując się od jej stylu zarządzania stolicą.

– Ja, przy całym szacunku do pani prezydent, jestem zupełnie innym człowiekiem z zupełnie innymi priorytetami – twierdzi nowy kandydat PO, zaznaczając przy tym, że nie odcina się od urzędującej prezydent i nie twierdzi, że „wszystko, co robiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, jest złe”.

Źródło: onet.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również