UDOSTĘPNIJ
fot. KPRP

Prezydent Andrzej Duda nie zwalnia tempa w związku z zaplanowanym przez niego referendum konstytucyjnym. Właśnie ogłosił, że w kwestionariuszu znajdzie się dodatkowe, kluczowe dla Polaków pytanie.

Zdaniem Prezydenta RP w referendum należałoby zapytać obywateli także o wiek emerytalny. Uważa, że w ustawie zasadniczej powinien znaleźć się zapis, który zablokuje możliwość dowolnego kształtowania wieku, w którym obywatele będą mogli przechodzić na emeryturę.

Jak mówi sam prezydent, chodzi o to, by nie mogła powtórzyć się sytuacja, w której rządzący zmieniają przepisy dotyczące wieku, w którym obywatele mogą przechodzić na emerytury. Zaznacza on jednak, że jego zdaniem moment przejścia na emeryturę powinien być prawem, a nie obowiązkiem.

– Cieszę się, że udaje się przywracać wolność w wielu punktach, jak chociażby wolność wyboru, jeżeli chodzi o możliwość prawa do emerytury, czyli to, co dzięki mojej inicjatywie ustawodawczej udało się w naszej Rzeczypospolitej przywrócić, czyli niższy wiek emerytalny niesprawiedliwie podwyższony i dać prawo do emerytury, a nie obowiązek przejścia na emeryturę
– mówił w czasie przemówienia w Wągrowcu prezydent Andrzej Duda.

Kontynuując wątek wolności obywatelskich, dodał on także, że posyłanie dziecka do szkoły w wieku sześciu lat powinno pozostawać w gestii rodziców, a nie państwa. Jego zdaniem planowane na 2018 rok referendum powinno dotyczyć również ustroju Rzeczypospolitej.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również