UDOSTĘPNIJ
foto: commons.wikimedia.org

W Poznaniu miała stanąć „tęcza”, lecz ostatecznie organizatorom nie udało się dokonać tego „dzieła”. Łuk w sześciu barwach miał być reakcją na „falę nienawiści”. Co ciekawe, podobnie jak w Warszawie miała ona stanąć obok kościoła katolickiego. Jednak pod kościołem parafii pw. św. Krzyża inicjatywa została zablokowana. Tym razem lewicy nie udało się dokonać swego planu splugawienia.

O tej sprawie pisał już portal (TUTAJ), zaś o samej tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie przy okazji budzącego emocje twitta Magdy Żuraw także i ja (TUTAJ). Dlaczego w kolejnym mieście właśnie na Pl. Zbawiciela chciano postawić sześciokolorowy łuk przypominający tęczę? W moim tekście przytaczałem słowa Cezarego Pazury, który apelował, by „postawić tęczę na Placu Tęczy, a Plac Zbawiciela niech pozostanie Zbawiciela”. Jak widać nie poskutkowało. Tym razem winnymi zamieszania są osoby z grupy Circus Ferus. Kim oni są?

TUTAJ można obejrzeć zdjęcia z występu grupy sprzed dwóch lat. Eksponowanie kobiecych piersi na nogach oraz męskich genitaliów w trumnie zdaje się wskazywać na lubowanie się grupy w „brudnych” przedstawieniach. Z własnego doświadczenia wiem, że przynajmniej kilku członków może mieć w takiej grupie mocne ciągoty ku lewej stronie oraz podkreślaniu swojej ewentualnie innej orientacji seksualnej. Nie dziwne więc, że postanowili postawić „tęczę” na Placu Zbawiciela w Poznaniu. W końcu sami zapowiadali kolejny krok Rewolucji w tymże mieście. Na początku miesiąca zorganizowali w tym celu happening ?Zgol wąsa Poznaniowi?, który miał być sygnałem do mentalnej zmiany w Poznaniu. Na szczęście się nie udało.

Trochę w teatrze działałem i niestety wiem, że jest on obecnie zdominowany przez osoby mające lewicowe poglądy i nieraz pogardzające normalnością. Na szczęście ci ludzie nie mają aż tak wielkiego wpływu na społeczeństwo. Zaś mieszkańcy Poznania powiedzieli swoim działaniem „nie tęczowa, ale Polska narodowa”. I niech tak pozostanie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRówność jako ideał etyczny?
Następny artykułPolski paradoks feniksa

Założyciel i redaktor naczelny portalu Kontrrewolucja.net. Publicysta i bloger. Zafascynowała mnie filozofia realistyczna. Bóg, honor i ojczyzna – kolejność nieprzypadkowa.

Chcesz wiedzieć więcej? Znajdź mnie na facebooku: https://www.facebook.com/dominik.cwikla

Zobacz również