UDOSTĘPNIJ

Homofobia zwiększa ryzyko zarażenia się osób homoseksualnych wirusem HIV, AIDS i innymi chorobami wenerycznymi – czytamy w artykule opublikowanym na internetowej stronie tygodnika Tomasza Lisa. 

Dziennikarz Newsweeka przytacza w artykule wyniki badań, które pojawiły się w jednym z czasopism popularnych w środowiskach homoseksualnych. Ze wspomnianych badań wynika ni mniej ni więcej, że homoseksualiści mający do czynienia z homofobią w obawie przed dyskryminacją i przemocą nie szukają informacja dotyczących skutków przypadkowych kontaktów seksualnych co w konsekwencji prowadzi do tego, że się nie zabezpieczają np. używając prezerwatyw. A to z kolei potęguje ryzyko zarażenia się groźnymi wirusami i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Na potwierdzenie takiej teorii autorzy badania podają listę „najbardziej homofobicznych” krajów gdzie liczba zachorowań homoseksualistów na AIDS, HIV i inne choroby weneryczne są największe. W gronie tych państw znalazła się m.in. Rosja, Ukraina i Azerbejdżan.

Tylko w Rosji i Ukrainie żyje 85% homoseksualistów spośród wszystkich krajów wschodniej Europy i Centralnej Azji zarażonych HIV i AIDS.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOnewsweek.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStonoga odpowiada Wojewódzkiemu (VIDEO)
Następny artykułNajnowszy sondaż: NowoczesnaPL w sejmie z 8% poparcia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również