UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (Revolver) - Wikipedia (Daphne Zaras)

Tegoroczne wakacje dla wielu osób zmieniły się w koszmar właśnie z powodu złej pogody. Ludzie, którym zniszczyła ona urlopy, nie mogą się jednak nawet porównywać z tymi, którym zrujnowała dobytek życia. Jako że do tragedii może niestety jeszcze dojść, warto zapoznać się z komunikatami synoptyków na ten temat. To, co nadchodzi obecnie nad Polskę, jest bowiem jeszcze gorsze niż nawałnice, których już doświadczyliśmy. 

Nasz kraj znajduje się w bardzo nieciekawej sytuacji pogodowej. Deszcz, czy gwałtowne burze, nie są jednak największym kłopotem dla tysięcy obywateli. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie możliwe są bowiem trąby powietrzne, w których prędkość wiatru dojdzie nawet do 110 km/h. Ich nadejście spowodować może jeszcze większy kataklizm niż to, co zobaczyliśmy do tej pory.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia ogłoszone już zostały dla województw: mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują za to w województwach śląskim oraz małopolskim. Warto zaznaczyć bowiem, że mieszkańców wielu regionów Polski czekają wkrótce ogromne, bardzo niebezpieczne gradobicia.

Podczas planowania ostatnich dni wakacji warto więc na bieżąco zapoznawać się z prognozą pogody oraz komunikatami wydawanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czy też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zdecydowanie może to bowiem pozytywnie wpłynąć na nasz komfort oraz zwiększyć spokój.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również