UDOSTĘPNIJ

Brytyjski profesor James Watson został zmuszony do sprzedaży Nagrody Nobla, co dzieje się po raz pierwszy w historii. Wszystko przez wypowiedź o IQ czarnoskórych.

James Watson otrzymał Nagrodę Nobla wraz z dwoma innymi naukowcami w 1962r. za odkrycie, iż materiał genetyczny, DNA, jest skręconą nicią, tak zwaną podwójną helisą. Naukowiec mówi, że część zysku przeznaczy na potrzeby uniwersytetów czy organizacji charytatywnych.

Watson wierzy w IQ i w to, że biali są bardziej inteligentni od czarnych. Po tej wypowiedzi  spotkał się z ostracyzmem, bojkotem ze strony lewicowych aktywistów i stracił wszelkie środki do życia oprócz uniwersyteckiej pensji. Przestał być zapraszany na wykłady i konferencje naukowe.

W 2007 roku w wywiadzie dla „Sunday Times” powiedział:

„Polityka społeczna opiera się na przekonaniu, że przedstawiciele rasy czarnej dorównują białym. Badanie pokazują jednak, że jest inaczej”. Dodał, że choć ludzie chcą wierzyć, że każdy rodzi się z takim samym poziomem inteligencji „zdają sobie sprawę, że to nie prawda, kiedy pracują z czarnymi”.

Nagroda zostanie sprzedana poprzez dom aukcyjny Christie’s. Szacowana cena to około 3,5 miliona dolarów.

źródło: telegraph.co.uk

149 KOMENTARZY

 1. Szczerze mówiąc, niewiele mnie obchodzi, komu przyznawane są prywatne nagrody finansowane z żydowskiego kapitału, ale cieszę się. Jego argument na niższy poziom inteligencji ras jest po prostu śmieszny. To tak jakby Volta upierał się, że szkło przewodzi prąd, a jako argument podawał działanie neonów.

 2. Szczerze mówiąc, niewiele mnie obchodzi, komu przyznawane są prywatne nagrody finansowane z żydowskiego kapitału, ale cieszę się. Jego argument na niższy poziom inteligencji ras jest po prostu śmieszny. To tak jakby Volta upierał się, że szkło przewodzi prąd, a jako argument podawał działanie neonów.

 3. Szczerze mówiąc, niewiele mnie obchodzi, komu przyznawane są prywatne nagrody finansowane z żydowskiego kapitału, ale cieszę się. Jego argument na niższy poziom inteligencji ras jest po prostu śmieszny. To tak jakby Volta upierał się, że szkło przewodzi prąd, a jako argument podawał działanie neonów.

 4. Że co? Wierzy, przecież mówi, że to badanie. W sumie całkiem prawdopodobne, bo jak wiadomo przesądy nie biorę się z nikąd. Podobne badanie jak to z IQ kobiet a mężczyzn. Oczywiście średnia nic nie znaczy, ale oczywiście kogoś to boli.

 5. On nie podał żadnych faktów, powiedział tylko że niektórzy ?zdają sobie sprawę, że to nie prawda, kiedy pracują z czarnymi?. Nie ma tu żadnego argumentu naukowego. No ale tak to już jest, że prawica musi ślepo wierzyć w to, co powie im ktoś ,,lepszy'' od nich – stąd ruchy narodowe, stada ślepo brnące za ideą i wodzem, pozbawione umiejętności własnego myślenia.

 6. Antek Kalinowski ?Polityka społeczna opiera się na przekonaniu, że przedstawiciele rasy czarnej dorównują białym. Badania pokazują jednak, że jest inaczej" – czytaj, lewusku. I Ty mówisz o własnym myśleniu? Przyjmowanie "równości" za coś oczywistego, za paradygmat, jest głupotą, którą wpojono Tobie podobnym. Życzę Ci pracy z czarnymi, żebyś zaznał ich intelektu oraz nierasistowskiego podejścia. ;) Wszyscy moi znajomi mający do czynienia z czarnymi z potulnych antyrasistów zmienili się w realistów wiedzących kim są czarne żłopy. Oczywiście są jednostki, które przełamują ogólną tendencję i do nich nic nie mam. ;)

 7. Antek Kalinowski ?Polityka społeczna opiera się na przekonaniu, że przedstawiciele rasy czarnej dorównują białym. Badania pokazują jednak, że jest inaczej" – czytaj, lewusku. I Ty mówisz o własnym myśleniu? Przyjmowanie "równości" za coś oczywistego, za paradygmat, jest głupotą, którą wpojono Tobie podobnym. Życzę Ci pracy z czarnymi, żebyś zaznał ich intelektu oraz nierasistowskiego podejścia. ;) Wszyscy moi znajomi mający do czynienia z czarnymi z potulnych antyrasistów zmienili się w realistów wiedzących kim są czarne żłopy. Oczywiście są jednostki, które przełamują ogólną tendencję i do nich nic nie mam. ;)

 8. Jak się powie "murzyni są sprawniejsi fizycznie od białych" to wszyscy kiwają głowami i jest ok.
  Jak powiesz "biali są inteligentniejsi od czarnych" to nagle wszystkim odejmuje mózg.

 9. Skoro Pan twierdzi, że nie ma różnicy w inteligencji rasy białej, żółtej i czarnej to dlaczego czarna ludność Afryki praktycznie do czasów kolonizacji się nie rozwijała? Wiem, wiem, kolonizacja doprowadziła nie raz do tragedii Afrykańczyków, ale w jakimś stopniu wymusiła rozwój gospodarczy Afryki. Dlaczego w miejscach w Afryce, gdzie biały człowiek nie dotarł nadal ludzie tkwią niemalże w epoce kamienia łupanego? Dlaczego po upadku apartheidu RPA chyli się ku upadkowi i dokonuję się ludobójstwa białych? Nikt tu nie mówi, że nie znajdą się jednostki inteligentne wśród czarnoskórych, ale nie trzeba być naukowce, żeby stwierdzić, że czarnoskóry człowiek stoi na niższym poziomie intelektualnym, niż białoskóry. Wystarczy obserwacja, aby dojść do takiego wniosku.

 10. @Maciej Gawłowski To może zwrócę Pana uwagę, jakie warunki naturalne panują w Afryce, a jakie w Europie. I tak jest wszędzie, gdzie klimat jest bardziej wyjałowiony od naszego – im trudniej dostępny surowiec, im jest go mniej, tym mniejszy stopień rozwinięcia cywilizacyjnego. Dużo łatwiej przeżyć jest w polskim lesie niż na sawannie.

 11. Maciej Gawłowski a czarna ludność sprowadzana do Europy tworzy dzielnice do których boi się wjeżdżać policja, poznałem kiedyś białego z RPA , po tym co on opowiadał ciężko nie być uprzedzonym do czarnych.

 12. Antek Kalinowski
  " Dużo łatwiej przeżyć jest w polskim lesie niż na sawannie."

  Albo dżungli, imbecylu lewacki. Jakbyś już chciał by porównanie było adekwatne.

  A najśmieszniejsze jest to:
  "Masz rację, tyle, że są takie gatunki, które nie dzielą się na rasy, np. Homo Sapiens."

  Dlatego też czarni ludzie po przeprowadzeniu się do chłodnych terenów bieleją :D
  Beka z lewactwa.

 13. @Jakub Kostrzewa Ale ta teza ma przeczyć czy potwierdzać istnienie rasy, bo nie bardzo rozumiem? Rasizm jest to uprzedzenie do innej rasy i występuje zarówno w stosunku do czarnych jak i białych. Jeśli motłoch daje sobie wmawiać szowinistyczne ideologie, jeśli daje możliwość klasyfikowanie siebie i innych jak owady powstają takie właśnie zjawiska. Celem antyrasizmu nie jest bycie antybiałym czy antyczarnym tylko antyszowinistycznym.

 14. Podobnie było z Peterem Jacksonem! Stworzył dzieło o mózgach czarnoskórych i stwierdził tam, że murzyni mają od 10-20% mniejsze mózgi od ludzi białych, za to mają większe czaszki, bardziej umięśnione, czyli jeszcze pozostałość po procesie ewolucyjnym. To twierdzi iż nauka jest przekłamywana, a to jest straszne! Ponieważ nie ma niczego gorszego od przekłamywania nauki… Hitler mówił, że Jezus był aryjczykiem. Dzisiaj lewacy mówią, że każdy nieważne czy biały, czy czarny jest równy. Poziom lewicowych środowisk zatem jest taki sam jaki był w NSDAP 70 lat temu……

 15. @Zygmunt Kraczkowski Słyszałeś o czymś takim jak pamięć genetyczna? BTW, w dżungli rozwijały się bardziej rozwinięte cywilizacje, np. Inkowie w Ameryce Południowej albo Khmerowie w Azji. I proszę nie wyzywać, ja Pana nie wyzywałem – to również świadczy o inteligencji.

 16. Wybacz stary, ale pierdolisz takie kocopoły, że rany z wojny się otwierają… Warunki naturalne w Afryce winne nieróbstwó czarnych? Poszukaj sobie informacji o grupie farmerów z Europy, którzy wyjechali do Afryki pokazać murzynom jak uprawiać ziemię, a ci po czasie zostawieni sami sobie, zamienili ją z powrotem w busz.. przykładów o tym co powstało w podobnym klimatacie np w Indiach, czy przytoczona tu RPA, nie wspomnę. Widać że nie miałeś jeszcze kontaktów z przedstawicielami rasy czarnej, bo byś takich kocopołów nie sadził..

 17. @Jakub Kostrzewa "W połowie lat 90. XX wieku pojawiły się głosy krytyki skierowane w stronę IQ jako bezwzględnego miernika inteligencji. Szczególnie nasiliły się one po wydaniu książki ?IQ and Global Inequality? Richarda Lynna oraz Tatu Vanhanen, w której opisano nierówności wynikające z błędnej interpretacji wyników testów. Okazało się na przykład, że patrząc na otrzymane wartości IQ, większość mieszkańców Afryki Południowej powinna być upośledzona umysłowo. Doprowadziło to nawet do nierozsądnych osądów na tle rasowym. "

 18. @Jakub Kostrzewa Fragment z podesłanego przez Ciebie artykułu przeczący twoim tezom. Przeczytałeś w ogóle ten artykuł czy wziąłeś pierwszego linka jaki wyskoczył z wyszukiwarki? :)

 19. Faktem jest, że prawicowcy wierzą w to, co jest dla nich wygodnie. Kiedy naukowiec palnie jakąś totalną bzdurę nie potwierdzona żadnymi sensownymi dowodami, to prawicowcy uważają to za święte, bo to przecież powiedział to naukowiec (mimo, ze nauka, zwłaszcza w UK na przypadki wręcz fałszowania wyników badań, by udowodnić pewne prawicowe dogmaty). A gdy inni naukowcy dostarczają niezliczoną ilość dowodów potwierdzonych badaniami, które wykazują w jakim błędzie jest ten pierwszy, wtedy prawicowcy uważają to za nieistotne, bo to muszą być jakieś lewackie oszołomy. I tak, wbrew wszystkiemu świat widziany oczyma prawicowca jest idealnie czarno-biały ;)

 20. Antek Kalinowski Fakty są takie, że to obecnie biali, normalni, heteroseksualni ludzie są dyskryminowani przez skrajnie idiotyczne, nielogiczne, lewackie ideologie, które popierasz.

 21. Antek Kalinowski Fakty są takie, że to obecnie biali, normalni, heteroseksualni ludzie są dyskryminowani przez skrajnie idiotyczne, nielogiczne, lewackie ideologie, które popierasz.

 22. Jakub Kostrzewa Warte uwagi, że jeśli statystyki mówią, że żółci są bardziej inteligentni od białych, albo bardziej pracowici, to nie ma lewackiego darcia włosów z głów…

 23. @Robert Schiedam "Nieróbóstwó" przez "u". Jedna sytuacja wyznacznikiem dla ok. miliarda ludzi? A później, że lewica wszystko uogólnia. Indie mają inny klimat niż Afryka, a RPA przez długi czas było kolonią. I jak wytłumaczysz fakt, że czarni w USA często np.: piastują wysokie funkcje publiczne albo są badaczami?

 24. Antek Kalinowski przeczytałem i co z tego, ja uznaje te badania dopóki ktoś nie przedstawi mi udokumentowanych kontrargumentów a nie tylko " głosy krytyki", a co do przeżycia w polskim lesie to chyba pan nie musiał nocować w polskim lesie zimą nigdy skoro pan twierdzisz że jest to takie proste.

 25. Antek Kalinowski przeczytałem i co z tego, ja uznaje te badania dopóki ktoś nie przedstawi mi udokumentowanych kontrargumentów a nie tylko " głosy krytyki", a co do przeżycia w polskim lesie to chyba pan nie musiał nocować w polskim lesie zimą nigdy skoro pan twierdzisz że jest to takie proste.

 26. Najlepszym badaniem jest samo życie – wyniki studentów w USA z przedmiotów ścisłych na uniwersytetach czyli 1 Azjaci 2 Biali przepaść … Czarni itd. Ilu wybitnych naukowców mógłbyś wskaząć o czarnym kolorze skóry? Póki co korzystasz z dobrodziejstwa opracowanego przez Azjatów i Białych (internet) więc wrzuć sandaki i na luz.

 27. Najlepszym badaniem jest samo życie – wyniki studentów w USA z przedmiotów ścisłych na uniwersytetach czyli 1 Azjaci 2 Biali przepaść … Czarni itd. Ilu wybitnych naukowców mógłbyś wskaząć o czarnym kolorze skóry? Póki co korzystasz z dobrodziejstwa opracowanego przez Azjatów i Białych (internet) więc wrzuć sandaki i na luz.

 28. @Jakub Kostrzewa Lepiej pasuje do prawackiego ścierwa, którzy są dumni z przypadku urodzenia między tym a tym południkiem i tym a tym równoleżnikiem albo bijącego głową o podłogę przed facetem w kiecce odprawiającego starodawne rytuały.

 29. @Jacob Martens Oczywiście, że tak. Ostatnio widziałem jak grupa łysych skin-feministek z Biedroniem i Grodzką biją biednego heteroseksualistę. Mówię Ci, jak wychodzę na ulicę, smaruje ryj nutellą, żeby przypadkiem zębów nie stracić.

 30. Antek Kalinowski
  "Słyszałeś o czymś takim jak pamięć genetyczna? BTW, w dżungli rozwijały się bardziej rozwinięte cywilizacje, np. Inkowie w Ameryce Południowej albo Khmerowie w Azji. I proszę nie wyzywać, ja Pana nie wyzywałem – to również świadczy o inteligencji."

  Inkowie to czarnuchy? Khmerowie byli czarni? :)
  Lawirujesz imbecylu, jak tylko umiesz. Czarni w Afryce mieli takie same warunki (a nawet korzystniejsze) niż inne rasy na innych kontynentach. Wskaż mi te wspaniałe czarne cywilizacje.

 31. Antek Kalinowski "jak wytłumaczysz fakt, że czarni w USA często np.: piastują wysokie funkcje publiczne albo są badaczami?" Przecież te różnice w IQ nie są aż tak wielkie! To, że czarni mają statystycznie trochę niższą inteligencję, nie znaczy że nie może być wśród nich wybitnych jednostek.

 32. @Zygmunt Kraczkowski Po raz kolejny proszę o kontrolowanie języka. Nie byli czarni, dlatego że żyli w innym klimacie. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby twierdzić iż w Afryce są korzystniejsze warunki do rozwoju cywilizacyjnego.

 33. Nie tylko mniej inteligentni. Dodatkowo leniwi, niedbali, nastawieni na branie (a nie dawanie), bez honoru, bez poczucia obowiązku czy jakiejkolwiek świadomości narodowej z dużymi skłonnościami przestępczymi. Wystarczy przejść się po dowolnej dzielnicy gdzie dominują czarni. To są FAKTY.

 34. jełopie, WSZYSTKIE badania naukowe potwierdzają, że czarni statystycznie mają niższe IQ od białych i z tym nawet nikt nie polemizuje, bo nie można fałszować wyników badań. lewactwo ucieka od problemu, zwala winę na uwarunkowania kulturowe, niedożywienie, brak poszanowania wykształcenia u czarnych, brak tradycji intelektualnych itp. wynajdują tysiące powodów, ale gdy przychodzi do porównania białych z Azjatami to jakoś nikt nie ma wątpliwości, że Azjaci są po prostu z natury inteligentniejsi, co naturalnie wychodzi we wszystkich testach. to nie prawicowość jest problemem, ale lewackie mrzonki o egalitaryzmie, które jaskrawo przeczą nauce. jak byś się nie naprężał to wszystkie wyniki wyglądają mniej więcej tak http://www.amfirstbooks.com/IntroPages/ToolBarTopics/Articles/Featured_Authors/strom,_kevin/kevin_strom_works/Kevin_Strom_2005-2006/KAS_2005_2006_Art/20060122_Multiracialists_are_Crazy,_Part_3_IQ_graph_racial.jpg zresztą te różnice z ewolucyjnego punktu widzenia są całkiem zrozumiałe. no chyba, że jesteś kreacjonistą wierzącym, że Ziemia powstała 6 tys.lat temu.

 35. Antek Kalinowski : "Iloraz inteligencji poniżej 80 jest określany jako upośledzenie umysłowe. Nie możliwe, żeby średnia ilorazu inteligencji wynosiła gdzieś poniżej 65 punktów" możliwe, jełopie, tak jak możliwe, że szympansy są doskonale przystosowane do otoczenia. Pigmej, Masaj, w swoim naturalnym środowisku nie musi rozpatrywać zbyt abstrakcyjnych czy złożonych problemów, z którymi łączy się życie we współczesnej cywilizacji. to nie jest kwestia upośledzenia umysłowego tylko dostosowania do warunków w jakich żyli od tysięcy lat.

 36. Antek Kalinowski nie mam przyjemności dłużej z Panem rozmawiać bo rozmowy z socjalistą jakby się nie starać są nużące, główną przyczyną jest to że żeby być socjalistą trzeba być albo idiotą skurwysynem. Jak będziesz miał pan coś konkretnego na obronę murzynów to pisz bo na razie nic nie widzę.

 37. Antek Kalinowski Mojego kolege ostatnio punki goniły, bo wyszedł na miasto z czapką, na której miał wizerunek orła, a dla lewicy to wiadome, że jak ma orła na ubraniu to katolo-faszysto-nazisto-piso-kuco-kryptokorwino-dres. i trzeba bić.

 38. Paweł Kapiszka Hahaha, może i ktoś by się nabrał na te pseudonaukowe farmazony, ale źle trafiłeś, bo ja akurat studiowałem psychologie i doskonale wiem co badają tzw. testy inteligencji. Więc te "fakty" można między bajki włożyć, bo jak większość prawicowej propagandy sa one wyssane z palca. Faktem jest że nie ma testów inteligencji, które mogą zbadać potencjał intelektualny człowieka w oderwaniu od czynników, które na niego wpływały od wieku płodowego do momentu zrobienia testu. Każdy szanujący się badacz tego zagadnienia, łącznie z Cattellem i jego następcami zgodnie ten fakt przyznawali. Tak więc jeśli zależy ci na faktach, a nie propagandzie, to radze nadrobić zaległości… choćby od filmu "Inteligencja – test dla naiwnych".
  https://www.youtube.com/watch?v=YzqMRgkdZ1Y

 39. Paweł Kapiszka Ps. Nie obrażam się za te wyzwiska, bo wiem, że każdy prawicowiec ma tendencje to stosowania mechanizmu obronnego projekcji polegającego na rzutowaniu wypartych ze świadomości cech na otoczenie, dlatego wiem, ze mówiąc "durniu" masz na myśli siebie, tylko twoje ego nie pozwoli ci się do tego przyznać :)

 40. Antek Kalinowski : " żeby twierdzić iż w Afryce są korzystniejsze warunki do rozwoju cywilizacyjnego" oczywiście, że są korzystne. przecież Egipt (a nawet płn Sudan) jest w Afryce i tam nad Nilem rozkwitła wielka cywilizacja tylko że nie założyły jej negroidalne plemiona ze środkowej Afryki.

 41. Noam Abramowski : skoro te testy IQ są rzekomo niemiarodajne to dlaczego idealnie korelują z testami szkolnymi SAT (dla ustalenia uwagi mówimy o USA), z wynikami jakie czarni uzyskują na amerykańskich uczelniach, z ich sukcesami naukowymi itp? czarni otrzymują ogromne wsparcie od państwa, mieszkania socjalne, 'punkty za pochodzenie' przy egzaminach na studia, a jednak ta intelektualna i cywilizacyjna dysproporcja się wcale nie zmniejsza. jak wyjaśnisz ten fenomen lewacki mądralo po psychologii? jak wyjaśnisz, że Detroit gdzie czarni stanowią 80% wygląda jak cygańskie koczowisko? jak wyjaśnisz, że czarni statystycznie popełniają 8x więcej przestępstw od białych? jak wyjaśnisz korelację między bezpieczeństwem miast USA a odsetkiem czarnej ludności? mam przytaczać więcej danych?

 42. Noam Abramowski : a co do twojego filmiku to kupa nieaktualnych zarzutów i bredni dla debili. np w 14 min. mowa o testach dla emigrantów na wyspie Ellis : 'skażony' kulturowo, wymagający dodatkowej wiedzy. wiadomo, że takich testów już od dawna się nie stosuje tylko np test matryc Ravena oparty o abstrakcyjne symbole i obrazki. robisz ze mnie idiotę wklejając te bzdety??

 43. Robert Schiedam Niby to jest logiczne. Należy tez, wziąć pod uwagę zróżnicowanie w obrębie grupy. Głupio by Ci pewnie było, gdyby się okazało, że całe rzesze czarnych, są znacznie mądrzejsze od Ciebie. Nie?

 44. Slawomir Szurek : przecież na pewno są jacyś czarni inteligentniejsi od niego, ale co z tego? rozmawiamy o statystycznej różnicy między grupami. masz inteligencję szczura, że uciekasz się do tak kretyńskiej argumentacji?

 45. Kiedyś miałem na komputerze taką grę. Kulki. Trzeba było je przestrzennie przestawiać i strategicznie planować. Była to gra online. Pojawiła się taka prawidłowość: Jak grałem z kimś z południa europy to, nie ma sprawy najczęściej wygrywałem. Z Europą Zachodnią tak fifty-fifty. Ale gdy do gry wchodził Azjata to było ciężko. Gdy wchodził Japończyk to śmiałem się pod nosem-" No, Sławek, będzie dupa skopana". Może to coś znaczy, może nic, ale tak właśnie było.

 46. Maciej Gawłowski W odniesieniu do tego co piszesz podam taki przykład. Czy on coś oznacza, tego nie wiem, ale jest faktem. W USA, powstał po 2 wojnie taki ruch który, nawoływał czarnych do powrotu do afryki. Mieli tam stworzyć swoje państwo i uwolnić się od segregacji rasowej i prześladowań. Znaleźli takie miejsce. Nazywa się Liberia. Po przyjechaniu tam czarnoskórzy Afro-Amerykanie uczynili z miejscowej, czarnej ludności niewolników (R. Kapuściński), kraj wstrząsany wojnami lokalnymi, pogromami i oczywiście głodem.

 47. Antek Kalinowski Co ty wygadujesz? Przeciez bylo mnostwo badan na ten temat. To pierwszy naukowiec ktory odwazyl sie powiedziec to na glos. Zyjemy w czasach ciemnoty zobacz tylko co go spotkalo. Wiem ze w pewnych krajach zabronione jest nawet badanie tego typu, ale najlatwiej znajdziesz srednie wyniki ocen szkolnych danej rasy: najlepsi zolci/biali czarni araby na koncu

 48. Antek Kalinowski
  "Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby twierdzić iż w Afryce są korzystniejsze warunki do rozwoju cywilizacyjnego."

  Dlatego, że ciepło, pożywienia pod dostatkiem, zwierzyny pełno.
  Tamtejsze rasy miały takie same szanse, a nawet lepsze niż zjeby z dzidami biegający w śniegu za mamutami.
  I jakoś to białe zjeby śniegowe zbudowały cywilizacje, a czarna afryka nadal szuka sposobu na oswojenie koła.

  Więc powiedz mi jak ciężko miały czarne rasy na kontynencie obfitości.
  Chyba, że jesteś tym rodzajem rasistowskiego zjeba, który Afrykę utożsamia tylko z pustynią :D

 49. @Zygmunt Kraczkowski Lepsze do rozwoju cywilizacyjnego, a nie do życia. Właśnie dlatego to na północy postęp cywilizacyjny się zaczął. Murzyni akurat są dość pojętni, szybko łapią zasady cywilizacji. Polecam obejrzeć odcinek Cejrowskiego z pigmejami, dobrze to facet wyjaśnił.

 50. Paweł Kapiszka Kapiszka, kontroluj język chamie. Nie zajmuję żadnego stanowiska w tej dyskusji i nie pisz do mnie w ten sposób. tak możesz gadać do swojej mamusi. Gdybys siedział koło mnie, już byś dostał w ryj kmiocie.

 51. Niestety sprawdza się to co piszesz z moim doświadczeniem życiowym. Pamiętam jak pierwszy raz pojechałem do UK w 95. Poglądy maiłem czyste jak dziewica, że niewolnictwo, że biedni, że fajni, że tacy sami. Szybko mnie nawrócili.

 52. Noam Abramowski : 35:20 w twoim filmiku : kompletny bełkot lewackiego kretyna podważającego dziedziczność inteligencji i prawo wielkich liczb dla takiej cechy jak inteligencja (czy też to co mierzą testy IQ). to obraża moją inteligencje. to logiczne, że przy powszechnym dostępie do edukacji statystycznie rzecz biorąc dzieci robotników będą miały niższe IQ od dzieci dyrektorów, bo tak już po prostu jest i żadne 'dopalacze' w postaci dodatkowych lekcji tego nie zmienią. ten lewak nadal nie rozumie, że testy są neutralne kulturowo i neutralne ze względu na znajomość języków obcych. zwłaszcza w dobie powszechnego dostępu do internetu 'różnice klasowe' powinny się niwelować, bo kto powstrzymuje dziecko robotnika od gry w szachy??

 53. Czy tylko ja uważam, że czarni są mało inteligentnymi nierobami głównie przez swoją historię? Że Aforamerykanie w obecnym kształcie zostali stworzeni przez białych? Że nie ma się co dziwić, że Murzyni z Afryki będą jeszcze jakiś czas pozostawać intelektualnie w tyle z powodu opóxnienia cywilizacyjnego, które słuzy wzrostowi inteligencji społeczeństwa?

 54. Antek Kalinowski Zrozumiałą kwestią jest to, że prosisz o te wyniki, ale wypowiedź Watsona nie miała miejsca w czasopiśmie naukowym. Trudno wtedy oczekiwać cytowań (jakkolwiek sam chciałbym zobaczyć takie badania, bo wydaje mi się, że stosowalność ich do rasy czarnej jako ogółu mogłaby być dość ograniczona). Sam się zastanawiam, czy jego wypowiedź nie jest wyrwana nieco z kontekstu. Co nie zmienia sytuacji – jego prywatną sprawą jest to, co on sądzi o przedstawicielach innej rasy. Bycie wybitnym biologiem nie wyklucza bycia socjologicznym imbecylem. A każdy ma prawo do poglądów swoich, jak głupie one by nie były.
  Natomiast – z całym szacunkiem, ale w Twoich wypowiedziach dostrzegam zwykły internetowy hejt na przeciwną stronę barykady politycznej, toteż nawołuję do opamiętania (chociażby i dlatego, że hejt przesłania istotę problemu).

 55. Ów profesor stwierdził jedynie prawdę, jak wiadomo prawda boli i często próbuje się ją zataić. Jak już poprzednicy stwierdzili nie ma równości na tym świecie, każdy człowiek rodzi się z czymś innym i raczej o tym wszyscy wiemy. Tak samo jest z podziałem na rasy czy narodowości. Nikt nie może mieć wszystkiego. Człowiek czarny jest ogólnie bardziej silny i wytrwały od chociażby np. białych i indian o czym świadczy przykład amerykańskiego niewolnictwa. W pierwszych kilkudziesięciu latach to indianie i biali (jako pracownicy kontraktowi) służyli za niewolników na plantacja w Wirginii czy Karolinie, gdy sprowadzono czarnoskórych z Afryki można powiedzieć że zdominowali środowisko niewolnicze. Dlaczego? Indianie poddawani ciężkiej pracy po prostu wymierali, biali natomiast nie byli tak efektowni w pracy. O inteligencji przeważającej części mieszkańców Afryki świadczy chociażby wygląd rodziny, rodziny w których 10 dzieci to minimum. Takie rodziny powstają pomimo braku wody, pożywienia czy nawet dachu nad głową. Ludzie nie mający środków do życia nie zakładają po prostu rodziny albo nie tak dużej…Przypomina to sytuację z jeleniami, które jak za mocno się rozmnożą zdychają z głodu…przez co leśniczy musi odstrzelić nadmiar osobników…

 56. Paweł Kapiszka Sięgnij do fachowych książek, a nie propagandowych świerszczyków to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Wtedy, jeśli będziesz wystarczająco wnikliwy i krytyczny w prawdziwym tego słowa znaczeniu, pojmiesz jak i dlaczego tak bardzo się myliłeś.

  I takie ciekawostki do których powinieneś z pewnością się dokopać:
  Pierwsi twórcy tzw. testów inteligencji tworzyli je wg apriorycznych założeń, własnie po to by udowodnić wyższość klasową i rasową, co później dało "naukowe" podstawy do tego co m.in. wyprawiał Hitler i jemu podobni. Spuścizną tamtych testów są dzisiejsze…
  Od początku XX w. po dziś dzień Polacy są niechętnie wpuszczani do USA. Ma to swoje bezpośrednie źródła w założeniu mającym "naukowe" podstawy, że Polacy są głupsi i nie powinni zanieczyszczać swoimi genami amerykańskiej ziemi.

  Takich ciekawostek jest duuuuzo więcej, wystarczy poszukać.

 57. Paweł Kapiszka Sięgnij do fachowych książek, a nie propagandowych świerszczyków to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Wtedy, jeśli będziesz wystarczająco wnikliwy i krytyczny w prawdziwym tego słowa znaczeniu, pojmiesz jak i dlaczego tak bardzo się myliłeś.

  I takie ciekawostki do których powinieneś z pewnością się dokopać:
  Pierwsi twórcy tzw. testów inteligencji tworzyli je wg apriorycznych założeń, własnie po to by udowodnić wyższość klasową i rasową, co później dało "naukowe" podstawy do tego co m.in. wyprawiał Hitler i jemu podobni. Spuścizną tamtych testów są dzisiejsze…
  Od początku XX w. po dziś dzień Polacy są niechętnie wpuszczani do USA. Ma to swoje bezpośrednie źródła w założeniu mającym "naukowe" podstawy, że Polacy są głupsi i nie powinni zanieczyszczać swoimi genami amerykańskiej ziemi.

  Takich ciekawostek jest duuuuzo więcej, wystarczy poszukać.

 58. po jaka cholere sie tu rozpisywac …kazdy kto chodz raz w swoim zyciu poznal troche to bagno wie czym ono jest..i zadne placzliwe teksciki obsranych lewuskow o rownosci …nic tutaj nie zmienia….

 59. Igor Subocz Jakie badania pokazują, że jest inaczej? Byłes kiedys w USA lub UK na uniwersytecie? Tu najlepsi statystycznie są Azjaci, biali Amerykanie, albo Angole to w większości debile, dobrzy sa też Żydzi i ludzie z Europy Wschodniej, Czarni maja gorsze wyniki niż Azjaci, ale lepsze niż Biali native, , porównywalne z białymi z Europy Wschodniej, więc nie pierdol.

 60. Ta zależnośc została już wyjaśniona. Jest spowodowana rodzajem alfabetu, a więc postrzrgania zjawisk nauczonego od dzieciństwa. Dalecy Azjaci, jeden znak, jedno wydarzenie, Europejczycy, całe zdanie jedno wydarzenie. Dlatego i logika, i poezja sa inne. To także z Murzynami. Inne dzwięki, inne pisma inne postrzeganie problemów.

 61. Noam Abramowski : obejrzałem cały ten propagandowy lewacki filmik o IQ gdzie nie padł ŻADEN argument ani ŻADNE badanie przemawiające za tym, że intelektualne predyspozycje czarnych są takie same jak białych. każdy kto ma oczy i widzi wie, że nie są, ale egalitaryści wolą zaklinać rzeczywistość zamiast stanąć w prawdzie. zamiast tego stek lewackich kłamstewek, że środowisko, że niedożywienie, że nierówności w dostępie do edukacji, że rozważanie różnic między rasami prowadzi do rasizmu albo eugeniki, że to, że sro. wszystkie te brednie bezlitośnie obala film, którego zdaje się nie obejrzałeś albo obejrzałeś i nadal rżniesz głupa https://www.youtube.com/watch?v=MOnQPXuU81Q nie pytam więc o testy tylko o potencjał intelektualny : jak to możliwe, że rasy różnią się od siebie wzrostem, wagą, predyspozycjami sportowymi (Jamajczycy królują w sprincie, murzyni z Etiopii i Somalii w maratonach), a nawet przyswajalnością laktozy czy alkoholu, ale NIE RÓŻNIĄ SIĘ INTELEKTEM? dalej rżniesz głupa czy odpowiesz jaka to teoria za tym stoi? wyłącznie politpoprawny terror?

 62. Paweł Kapiszka Widzę, że nie zrozumiałeś. Mi nie są potrzebne filmy, które w taki, czy inny sposób przedstawiają pewne fakty. Jest cały nurt w psychologii zwany psychologią różnic indywidualnych, który zajmuje się miedzy innymi tym zagadnieniem. I tak się składa, że swego czasu dość wnikliwie przerobiłem temat. Jeśli nurtuje cie to zagadnienie, to na chomiku można znaleźć masę materiałów zamieszczanych przez studentów psychologii i dzięki temu sięgnąć do faktycznie naukowych źródeł (w notatkach i slajdach do wykładów powinny być polecane książki z poszczególnych zagadnień). Watro też wnikliwiej prześledzić biografie protoplastów badań nad inteligencją, wtedy zobaczysz kto tak naprawdę ma tendencję do naginania faktów do z góry założonych tez i do czego to potrafi doprowadzić.

 63. Żadna równość na tym świecie nie istnieje i nie potrzeba żadnych specjalnych badań by o tym wiedzieć,przecież to widać gołym okiem ! Tylko,że teraz marksistowskie brednie o równości to dogmat i obrywa się każdemu kto mówi prawdę!

 64. Maciej Sęk Jest to możliwe, ale niekoniecznie na podstawie tego można wysnuwać wnioski dotyczące całych grup. Nietrudno sobie wyobrazić taką teoretyczną sytuację: przeciętnie Murzyni są głupsi od białych, ale na uniwersytety decydują się iść jedynie naprawdę uzdolnione jednostki – wtedy ich świetne wyniki nie będą dużym zaskoczeniem. Nie mówię oczywiście, że tak jest (bo nie wiem jak jest), ale grupa osób z uniwersytetów to mały ułamek społeczeństwa, na podstawie którego trudno jest wysnuwać wnioski dotyczące całych społeczności konkretnych ras.

 65. Antek Kalinowski OK nie podał żadnych argumentów tylko oparł się na własnym doświadczeniu więc trzeba go za to potępić i zgnoić . W takim razie może szanowny pan poda listę czarnoskórych laureatów nagrody Nobla ??? Upss ! Nie ma takich ??? W takim razie James Watson ma racje !!!!!!!!!!!!!!!! Pomijam tu "nagrody pokojowe" bo te w rzeczy samej nie są nagrodami za działalność naukowa tylko polityczną , mamy przykład debilnego elektryka od plusów dodatnich i ujemnych :)

 66. Antek Kalinowski – Badania dotyczace sredniego poziomu IQ wsrod doroslych przedstawicieli roznych ras , przeprowadzone w USA , pod koniec lat 80'tych , wykazaly ze: najwieksze srednie IQ maja Azjaci- 102, potem rasa kaukaska (po naszemu biali) 100, srednie IQ Afro-amerykanow( czarnych) wynioslo 78, czyli na granicy uposledzenia. Lewacka poprawnosc polityczna jest falszywa i nie ma nic wspolnego z zeczywistoscia

 67. od kilku dekad wszyscy starają się nam wmówić,ze nie ma różnicy miedzy rasami, wystarczy jednak spojrzeć jak żyje się w Afryce a np w Europie czy Stanach,żeby z łatwością tą pseudonaukową teorię obalić…

 68. no tak, Wałęsa robi to gdy tylko otworzy usta, ale dlaczego głupoty? potrafisz udowodnić, że czarni statystycznie są równie inteligentni co biali ? wszystkie badania temu przeczą.

 69. Adam Błażowski : z tego artykułu niewiele wynika poza tym, że lewactwo ma zbyt duży wpływ na wikipedię. można to podsumować krótko : wyniki jaskrawo przeczą egalitarnemu paradygmatowi, więc wynajduje się setki usprawiedliwień typu : środowisko, 'uprzedzenie' kulturowe testu, zagrożenie stereotypem (to już w ogóle odjazd), zdrowie i niedożywienie, edukacja. przecież to wszystko niewarte funta kłaków. porównywano IQ czarnych wychowywanych w białych rodzinach, porównywano białych w czarnych i zawsze wychodziło, że wpływ otoczenia nie jest na tyle znaczący by wyjaśnić tak dużą różnicę.. choć oczywiście jakiś jest, bo inteligencja nie jest w 100% zdeterminowana genetycznie. te wszystkie lewackie bzdury o równościach ras można obalić jednym palcem https://www.youtube.com/watch?v=MOnQPXuU81Q

 70. Paweł Kapiszka musisz być wybitnym psychologiem skoro negujesz wpływ środowiska na iloraz inteligencji. Prosze, pokaż mi swój doktorat proszę.

  Przypomne tylko że na świecie jest bardzo dużo ludzi przekonanych że Polacy mają niższe IQ niż mieszkańcy Europy Zachodniej. I faktycznie, taki przeciętny Paweł jest "głupszy" od Pierra.

  http://www.ttu.ee/public/m/mart-murdvee/EconPsy/2/Lynn_Meisenberg_2010_National_IQs_calculated_and_validated_for_108_nations.pdf
  Czego to dowodzi wg Ciebie?

 71. Maciej Sęk Nie wiem skąd dane na temat uniwersyteckich osiągów czarnego ludu. Ale ok, przyjmijmy, że to co mówisz jest prawdą, choć każdy racjonalny człowiek wie, że to absolutna bzdura(poza tym, że najinteligentniejsi są Azjaci, bo to otwarcie przyznaję bez bicia… mam do nich za to ogromny szacunek; warto też podkreślić ich pracowitość). Jeżeli przyjmiemy, że przeciętny czarny na uniwerku jest inteligentniejszy od białego, to ok, jestem w stanie się z Tobą zgodzić w wypadku, kiedy określimy jeszcze liczbę czarnoskórych studentów i studentów białych. Przy proporcji 99 do 1, to rzeczywiście wśród czarnych może być średnia wyższa, gdyż są to absolutnie wybitne jednostki spośród czarnoskórych. Natomiast biali idą na studia większą masą, a nie tylko wielkie białe umysły.

 72. J. Filip Rushton jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Południowego Ontario w Kanadzie; autorem Rasy, Ewolucji i Zachowań oraz ponad 200 innych publikacji naukowych.

  Od ponad 20 lat badałem różnice między 3 głównymi rasami, powszechnie zwanymi rasą żółtą (mieszkańcy Azji Wschodniej, osoby pochodzenia mongoloidalnego), rasą białą (Europejczycy, mieszkańcy Kaukazu) i rasą czarną (mieszkańcy Afryki, osoby pochodzenia negroidalnego). (…) Doszedłem do wniosku, że biorąc pod uwagę takie czynniki jak: wielkość mózgu, inteligencja, temperament, zachowania seksualne, płodność, szybkość dojrzewania, długość życia, przestępczość oraz stabilizacja życia rodzinnego, żółci znajdują się na jednym końcu wykresu, czarni na przeciwległym, a biali mniej więcej w środku. Żółci zwykle dojrzewają wolniej, są mniej płodni i mniej aktywni seksualnie oraz mają większe mózgi i wyższe IQ. Czarni są ich przeciwieństwem w każdym z tych obszarów. Biali wypadają w środku, zwykle blisko żółtych.(

 73. I to tylko potwierdza moją tezę odnośnie np. tzw ''Globalnego ocieplenia'' żaden naukowiec, choć będzie miał dowody, nikt nie powie, że globalnego ocieplenia nie ma, lub że nie jest wynikiem działaności człowieka, bo by stracił posadę, a jego kariera szybko by się zakończyła. Na tym świecie już nie rządzi rozum, lecz grubość portfela i politycznych wpływów. Wszystko można przeinaczyć, fakty obrócić w nieprawdę a fałsz przedstawiać jako pewnik. Odnośnie czarnoskórych i żaden lewak choćby się dwoi i troił, nie zmieni faktu że średnio czarni mają niższy iloraz inteligencji niż biali. No ale lewacy muszą mieć 200 stronicowe wyniki badań – które de facto jak wynika z wniosków o poprawności politycznej, będzie ciężko zdobyć. Tylko zamiast tych 200 stronic, wystarczy kierować się rozumem (czego lewacy zwyczajnie nie robią) a on podsunie kilka zasadniczych pytań. Ilu mamy czarnych noblistów? Ilu czarnych wybitnych naukowców, wynalazców, pisarzy, odkrywców? I ja nawet pomijam trudne czasy kolonizacyjne, mówie o czasach obecnych, w których czarni mają takie same warunki do rozwoju. Oczywiście lewaki nie odpowiedzą na te pytania, anie nie przedstawią 200 stronicowego albumu z nazwiskami czarnoskórych geniuszów, bo zostałoby im 199 i pół pustych stron. Najbardziej znani czarnoskórzy to są ale w NBA i taka prawda. To jest genetyka, wystarczy spojrzeć na budowę fizyczną czarnych i białych ludzi, różnice są wyraźnie zapisane w DNA, co widać. Dlaczego więc twierdzi się, że pod względem psychicznym są tacy sami? To nonsens. Nie ma dwóch takich samych ludzi, nawet bliźnięta będą się różniły np charakterem. Różnice i odmienności są wbrew lewackiej logice dobre i to że ktoś jest lepszy w sporcie a gorszy w nauce, nie powinno być ujmą. No ale polityczna poprawność na propsie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ