UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Do ogłoszenia dosyć nietypowego wyroku doszło we Francji, gdzie nastoletni chłopak został skazany za… nazwę domowej sieci wi-fi. Wszystko to efekt zaostrzenia francuskiego prawa po ostatnich atakach terrorystycznych. 

18-letni chłopak z Dijon został skazany przez francuski sąd na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu za nazwę domowej sieci wi-fi – Daesh 21, co potocznie odnosi się do tzw. Państwa Islamskiego, i jest jego pejoratywnym określeniem.

Wszystko zaczęło się od tego jak jeden z sąsiadów zawiadomił policję po tym jak zobaczył na swoim komputerze wspomnianą nazwę sieci wi-fi, która go zaniepokoiła. Jak później tłumaczył mediom, zgłosił ten fakt na policję, ponieważ uznał, że taka nazwa może świadczyć o tym, iż w pobliżu działa jakiś zwolennik terrorystycznej organizacji.

Policja podeszła do sprawy bardzo poważnie. Przy współpracy z usługodawcą zaopatrującego nastolatka w internet uzyskała jego adres i go aresztowała. W trakcie śledztwa sprawdzono jego komputer oraz działalność w sieci (m.in. na portalach społecznościowych), jednak niczego co mogłoby świadczyć o jego powiązaniach z terrorystami nie znaleziono.

Sam chłopak nie potrafił wytłumaczyć przed sądem dlaczego zdecydował się swojej sieci wi-fi nadać taką nazwę.

Sąd zdecydował się skazać go na 100 godzin prac społecznych, jednak w związku z tym, że nastolatek odmówił ich wykonania, karę zmieniono na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: wprost

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZ OSTATNIEJ CHWILI: Zamach na Trumpa czy ustawka? Gorąco w Nevadzie (video)
Następny artykułZaskakujący komentarz Tuska o Trumpie. „Moja żona…”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również