UDOSTĘPNIJ

Eksperci z NASA ogłosili swoje przełomowe odkrycie. Okazuje się, że na Marsie znaleziono słoną wodę w stanie ciekłym. To kolejna niesamowita wiadomość z eksploracji planety.

Do dokonania odkrycia wykorzystano marsjański orbiter. Na zdjęciach widać smugi, które tworzą się wiosną, a zanikają jesienią. Ma to być słona woda w stanie ciekłym, która jak podkreślają eksperci z NASA, jest niezbędna dla życia jakie znamy. W związku z tym potwierdza się teza, że niegdyś Mars był podobny do naszej planety.

Co prawda na Marsie w najcieplejszym okresie roku temperatura sięga jedynie -23 stopni Celsjusza. Mimo wszystko woda nie zamarza. To dlatego, że zawiera wiele związków mineralnych. Taka woda może pozostawać w stanie ciekłym nawet do -94 stopni!

Choć Europejczycy dążą raczej do eksploracji i lepszego poznania Księżyca, eksperci z NASA robią wszystko, by człowiek mógł stanąć na Marsie. Przewodniczący Europejskiej Agencji Kosmicznej prof. Johann-Dietrich Woerner mówił, że ESA planuje wybudować wioskę na Księżycu. Ocenił, że eksploracja Marsa jest zbyt kosztowna i niebezpieczna. Uważa, że najpierw należy dokładnie zbadać Księżyc.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPo odejściu Kuźniara poranne pasmo TVN24 zyskuje widzów
Następny artykułAnonimowa sieć TOR wygrywa z Putinem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również