UDOSTĘPNIJ

Opel Insignia, główna nagroda w Narodowej Loterii Paragonowej, znalazł swą nową właścicielkę. Została nią Grażyna Kawecka-Karaś. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że laureatka jest dobrą znajomą jednej z osób biorących udział w organizowaniu Loterii Paragonowej – byłej wiceminister finansów, Izabeli Leszczyny z PO.

O zbiegu okoliczności poinformował radny częstochowski z ramienia PiS, Artur Sokołowski. Zwrócił uwagę na fakt, że z 56 mln paragonów wygrał ten jeden, należący do koleżanki byłej pracownicy Ministerstwa Finansów, która Loterię organizowała. Sokołowski oświadczył jednak, że niczego nie podejrzewa. Jeden z czytelników zwrócił uwagę, że paragonów było mniej.

„Nagrodę specjalną – Opla Insignię. Chcemy tym samym nagrodzić tych z uczestników loterii, którzy w okresie od października do grudnia 2015 r. zarejestrowali na stronie loterii swoje paragony fiskalne za usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Polacy zgłosili milion takich dowodów zakupu!”

Obie panie znają się jeszcze ze wspólnej pracy z Częstochowy. Swą znajomość z laureatką Loterii Paragonowej Potwierdziła zresztą sama Izabela Leszczyna. Stwierdziła także, że wygrana Kaweckiej-Karaś to „Niesamowity zbieg okoliczności”.

„Dowiedziałam się o tym kilka dni temu. Niesamowity zbieg okoliczności. Potwierdzam, że panią, która wygrała, znam”.

Posłanka PO nie obawia się posądzeń o ustawianie losowania. Jak poinformowała, Ministerstwo Finansów przez rok przygotowywało przetarg na firmę, która organizowała losowanie i loterię.

„Pracowaliśmy nad przygotowaniem przetargu blisko rok, bo to była bardzo skomplikowana procedura. W przetargu wygrała firma i to ta właśnie firma odpowiadała i nadal odpowiada za organizowanie loterii, za wymyślenie procesu losowania, który jest elektroniczny. Pracownicy finansów w ogóle nie biorą udziału w tym przedsięwzięciu”.

fot. wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: wpolityce.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOwpolityce.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPoseł PiS chce zaostrzenia prawa aborcyjnego
Następny artykułRumunia może zjednoczyć się z Mołdawią. Jest poważny projekt
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również