UDOSTĘPNIJ

Doradca ustępującego prezydenta, Tomasz Nałęcz, w rozmowie z Super Expressem porównał Bronisława Komorowskiego do Józefa Piłsudskiego. Według historyka Polska zatęskni jeszcze za Komorowskim tak jak za Piłsudskim.

Dziennikarz Super Expressu rozpytywał Tomasza Nałęcza o plany Bronisława Komorowskiego po ustąpieniu urzędu Andrzejowi Dudzie. Doradca prezydenta odpowiedział, że Komorowski będzie się zajmował byciem „byłym prezydentem”. Na naciski dziennikarza, który chciał wydobyć konkretniejszą odpowiedź Nałęcz odpowiedział w dosyć zaskakujący sposób.

– W życiu Piłsudskiego był taki najszczęśliwszy okres, czyli Sulejówek. Marszałek poświęcił Polsce kilkadziesiąt lat życia. Wydawało się, że już nie wróci do polityki, tak przynajmniej liczyli jego wrogowie. I to dedykuję wrogom Komorowskiego  – powiedział Nałęcz w rozmowie z SE.

Analogii do Piłsudskiego używam dlatego, że moim zdaniem i Polska może za nim zatęskni, a może i on zatęskni za polityczną aktywnością – dodał doradca prezydenta Komorowskiego.

To nie pierwsze takie porównanie autorstwa Tomasza Nałęcza. Cztery lata temu porównał Komorowskiego do Piłsudskiego w kontekście oszczerstw jakie padały w tym czasie pod adresem tego pierwszego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również