UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia

Jak donosi „Polityka” najważniejsi generałowie w polskiej armii rezygnują ze służby w ramach „wotum nieufności” wobec ministra Antoniego Macierewicza. 

W ciągu kilku ostatnich dni prośbę o zwolnienie ze służby złożyło pięciu najważniejszych generałów kluczowego systemu dowodzenia w polskiej armii, czyli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Tylko w jeden dzień rezygnację ze służby złożyło aż trzech generałów.

Mimo, że lista generałów, którzy złożyli prośby o zwolnienie ze służby nie jest jawna dla opinii publicznej to nieoficjalnie mówi się, że wśród odchodzących z dowództwa polskiego wojska znajduje się m.in. Janusz Bronowicz, inspektor Wojsk Lądowych. Rezygnację mieli również złożyć jego zastępcy tj. generałowie Andrzej Kuśnierek i Stanisław Olszański a także szef Inspektoratu Marynarki Wojennej, wiceadmirał Marian Ambroziak.

Jedynym, który oficjalnie potwierdził swoją rezygnację ze stanowiska jest generał dywizji Ireneusz Bartniak, który w rozmowie z mediami przekonuje, że powodem jego odejścia są  „względy osobiste”.

Nieoficjalnie wiadomo również, że fala odejść z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych najważniejszych generałów to efekt piastowania stanowiska ministra obrony narodowej przez Antoniego Macierewicza i stworzonej przez niego „atmosfery”.

 –  Jako oficer nie mogę inaczej wyrazić swojego zdania, jak po prostu odchodząc – miał powiedzieć mediom jeden z rezygnujących ze służby generałów.

Wszyscy odchodzący z DGRSZ generałowie mają wieloletnie doświadczenie zdobyte m.in. w Iraku gdzie toczyli walki z tamtejszą partyzantką.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: polityka

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMamy film z wypadku prezydenta Andrzeja Dudy (video)
Następny artykułAnna Komorowska usunięta z fundacji PZU
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również