UDOSTĘPNIJ

Na Facebooku pojawiły się ostatnio liczne strony, na których umieszczano zdjęcia dzieci, często w nieprzyzwoitych dla ich wieku pozach i strojach. Jedną z nich zajęła się właśnie prokuratura. 

Wszystko zaczęło się od wielkiej popularności strony „Najseksowniejsze 9,10 i 11 latki”. Uruchomiło to lawinę podobnych fanpejdży, często o charakterze prześmiewczym, jak „Najseksowniejsze płody”. Wydaje się, że wszystkie strony były stworzone dla żartów lub trollskiej prowokacji.

Obecnie śledczy z wrocławskiej prokuratury sprawdzają, czy autor strony „Najseksowniejsze 4,5 i 6 latki” popełnił przestępstwo publikując na profilu zdjęcia dziewczynek wzorowanych na modelki.

Według Radia ZET pod zdjęciami pojawiało się mnóstwo komentarzy i grafik, które miały charakter pedofilski. Według prokuratury naruszony został zakaz „publicznego propagowania zachowań o charakterze pedofilskim”.

– Osobie która publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim grozi nawet do 2 lat więzienia – przypomina Małgorzat Klaus z wrocławskiej prokuratury okręgowej

Strona została już usunięta.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStrona Marszu Niepodległości zhakowana
Następny artykułŻenujące manipulacje TVN24 i Gazeta.pl
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również