UDOSTĘPNIJ

Mimo, iż ZUS jest instytucją, która ma ponad 50 miliardowy deficyt co powoduje braki w środkach na wypłaty świadczeń, stać ją na eleganckie wyjazdy i szkolenia na całym świecie. Najpierw Sycylia, teraz Floryda. 

ZUS zorganizował kontrowersyjny wyjazd do Włoch w ramach projektu „Dni Poradnictwa”, który zakładał spotkania z Polakami za granicami kraju i informowanie ich o możliwości ubiegania się o renty, emerytury i inne świadczenia. Co ciekawe, urzędnicy ZUS potrzebowali na to aż 3 dni na Sycylii. Projekt był organizowany wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

To nie koniec podróży urzędników kulejącej instytucji. Pracownicy ZUS-u mają w planach na 2015 rok odwiedzenie 14 krajów i pokonanie ponad 40 000 km. Na ich trasie są między innymi takie miasta jak Ottawa, Nowy Jork, Montreal, Ateny czy Paryż.

W USA faktycznie mieszka wiele osób z polskimi korzeniami, aczkolwiek na Florydzie tylko w Jacksonville mieszka więcej niż 10 000 takich osób. Floryda jest jednak atrakcyjnym regionem ze względów turystycznych.

Więcej tekstów o ZUS-ie na stronie twojzus.pl

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: twojzus.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolscy muzułmanie nie pomogą uchodźcom z Bliskiego Wschodu
Następny artykułPrezydent: To co mówiłem w kampanii to nie były obietnice wyborcze
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również