UDOSTĘPNIJ

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz to do sejmu weszłyby tylko trzy partie: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Kukiz’15.

Na prowadzeniu bez zmian od kilku tygodni znajduje się Prawo i Sprawiedliwość, które w badaniu CBOS uzyskało 36-cio procentowy wynik. Tuż za formacją Jarosława Kaczyńskiego znalazła się tradycyjnie Platforma Obywatelska, która może aktualnie liczyć na 27% głosów.

Do sejmu weszłaby jeszcze tylko formacja Pawła Kukiza, która jako jedyna uzyskała wyraźny wzrost poparcia z ok. 4-5% w poprzednich sondażach do 12% aktualnie.

Reszta formacji politycznych nie przekroczyłaby progu wyborczego. Po 4% uzyskały Nowoczesnapl, Zjednoczona Lewica (TR+SLD) i Polskie Stronnictwo Ludowe. Natomiast Ruch Narodowy, KORWiN i Partia Demokratyczna mogą aktualnie liczyć na głosy 1% wyborców.

fot. infogr.am/ źródło: cbos
fot. infogr.am/ źródło: cbos

Reszta uwzględnionych w sondażu partii uzyskała poparcie na poziomie mniejszym niż 1%.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: CBOS/wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTrzylatek odcina pluszakowi głowę na tle flagi ISIS (video)
Następny artykułFrancja: strzelanina w koczowisku, „porachunki romskich rodów”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również