UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / roger gor

Prowadzona przez Adama Nawałkę polska reprezentacja w piłce nożnej może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. W najnowszym rankingu FIFA wypadamy lepiej niż wielokrotni mistrzowie świata oraz mistrzowie Europy, Włosi. 

Polska reprezentacja w piłce nożnej pod wodzą Adama Nawałki radzi sobie najlepiej od bardzo długiego czasu. Dotarliśmy do ćwierćfinałów ostatnich mistrzostw Europy, tylko jeden raz w tym roku przegraliśmy mecz w przepisowym czasie (tuż przed EURO z Holandią 0:1, kolejną porażką było odpadnięcie z EURO po rzutach karnych z Portugalią) a rok zamykany z wysunięciem się na pozycję lidera w naszej grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata.

W najnowszym rankingu FIFA utrzymujemy rokordowo wysoką jak dla nas 15. pozycję, wyprzedza nas reprezentacja Chorwacji.

Jednak warty uwagi jest fakt, iż w najnowszym zestawieniu wypadamy lepiej od wielokrotnych mistrzów świata (dokładnie to czterokrotnych) or mistrzów Europy – reprezentacji Włoch, która ostatnimi czasy nie radzi sobie zbyt dobrze.

Ranking FIFA jest prowadzony od ponad 20 lat. Nasza najgorsza pozycja na przestrzeni dwóch dekad to 78. miejsce – po tym gdy reprezentację przejął Adam Nawałka, wciąż pniemy się do góry.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również