UDOSTĘPNIJ
Fot. NASA - picpng

Terroryzm, z którym stykamy się w Europie, niezmiennie przeraża i zasmuca. Niewiele osób pamięta jednak o tym, co dzieje się poza naszym kontynentem oraz o bezbronnych ofiarach, które tracą tam życie w różnego rodzaju zamachach i atakach. Jeden z ostatnich, który pociągnął za sobą ponad 500 ofiar, wstrząsnął jednak całą światową opinią publiczną.

Minister bezpieczeństwa wewnętrznego Somalii, Mohammed Abukar Islow Duale, oraz jego współpracownicy ujawnili właśnie szokujące szczegóły zamachu bombowego w Mogadiszu. Najbardziej krwawy i brutalny atak w historii państwa pozbawił życia 358 osób. Odnotowano także aż 228 rannych.

Według miejscowego resortu bezpieczeństwa winą za podwójny atak przy użyciu samochodów pułapek powinna zostać obarczona islamistyczna organizacja Al-Szabab. Swoimi szokującymi działaniami walczy ona bowiem o wprowadzenie w Somalii niezwykle restrykcyjnej wersji islamu.

Bojownicy Al-Szabab nie przyznali się do przeprowadzenia zamachu. Somalijskie władze są jednak przekonane, że to oni odpowiadają za gigantyczną tragedię z udziałem ponad 500 ofiar.

Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również