UDOSTĘPNIJ

Na placu św. Piotra w Rzymie doszło do prowokacji aktywistek FEMEN. Działaczki wśród okrzyków „Bóg nie jest magikiem – papież nie jest politykiem” sprofanowały krzyże. Akcja była protestem przeciwko wizycie papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim, która jest zaplanowana na 25 listopada.

Przed bazyliką św. Piotra w Watykanie trzy feministki zaczęły rozbierać się przed turystami. Dziewczyny zdjęły koszule i z nagimi piersiami uklękły przy obelisku na placu, by po chwili zacząć wykonywać obsceniczne gesty dzierżąc w dłoniach krucyfiksy.

Wskazując krzyżami na swój odbyt krzyczały: „Twoja wiara – trzymaj ją w środku”. „Papież – trzymaj go w środku”. „Moralność religijna – trzymaj ją w środku”.

Po interwencji policjantów, kobiety zostały zatrzymane.

212 KOMENTARZY

 1. Wow, zajebisty protest. Widać, że dziewczyny mądre i ogarnięte. Na pewno wniosły dużo do polityki Watykanu i teraz papież zastanowi się nad swoim postępowaniem. Super przemyślane wydarzenie! Jestem dumna, że tacy ateiści mnie reprezentują!! A tak na serio to takie zamykać powinno się w zoo albo wysłać do cyrku. Żenada na maksa. Poziom jeszcze niższy niż religijnych fanatyków (a myślałam że się nie da).

 2. Kamil Boguszewicz Oddzielmy proszę Komunistycznych ateistów którzy jeszcze nie doszli do tego ze świata nie zbawią od prawilnych ateistów którzy wiedzą ze debilom się nie pomoże ale można na nich zarobić.

 3. Kamil Boguszewicz Oddzielmy proszę Komunistycznych ateistów którzy jeszcze nie doszli do tego ze świata nie zbawią od prawilnych ateistów którzy wiedzą ze debilom się nie pomoże ale można na nich zarobić.

 4. O ile za kadencji poprzednich papieży taki protest miałby jakiś sens, to za kadencji Franciszka, który jest otwarty na dialog z lewicą, takie wystąpienie było niepotrzebne, a wręcz szkodliwe. Choć może im po prostu nie w smak są umizgi papieża reprezentującego jedną z najbardziej konserwatywnych instytucji na świecie, do bardziej postępowej strony sceny politycznej i chciały wzniecić stare antagonizmy. Jednak ja osobiście, mimo, że w bajki nie wierzę, wolę konstruktywny dialog, nawet z wierzącymi…, od zamykania się w sztywnych gettach ideologicznych.

 5. "dopóki ostatnia cegła z ostatniego kościoła nie walnie w łeb ostatniego księdza…"
  Mark Twain.
  Jezus czy Zeus, albo Jahwe, Allah, Ananasi, może być też Ra, Wisznu, Unkulunkulu.
  Ale jak to, tak nie wierzyć? Bez wiary w boga i jego przykazań, człowiek zacznie mordować gwałcić i kraść. Szkoda tylko, że statystyki pokazują coś zupełnie innego. Im społeczeństwo bardziej bogobojne, tym większa w nim degeneracja i umiłowanie w zadawaniu cierpienia. Dżihadyści raz. Krzyżowcy dwa. Mohery trzy. Piekło i niebo jest tu i teraz, po fakcie istnienia są tylko wspomnienia. Katole ogarnijcie się, żaden papież, biskup czy pleban miejscówki wam u bozi nie zaklepie. Nie ma takiej opcji. Piekło to strach przed nieznanym (nietolerancja) i tegoż reperkusje, a niebo wasze, to przyjaźń i otwartość oraz szeroko rozumiana miłość, myślicie, że superistota bóg, będzie was oszołomów niańczył po wsze czasy. Zacznijcie w końcu postrzegać swoje istnienie w perspektywie dzieci a nie bajek o aniołkach i diabełkach.
  Laski z femen ostre, tak racja i takie mają kurwa być.

 6. "dopóki ostatnia cegła z ostatniego kościoła nie walnie w łeb ostatniego księdza…"
  Mark Twain.
  Jezus czy Zeus, albo Jahwe, Allah, Ananasi, może być też Ra, Wisznu, Unkulunkulu.
  Ale jak to, tak nie wierzyć? Bez wiary w boga i jego przykazań, człowiek zacznie mordować gwałcić i kraść. Szkoda tylko, że statystyki pokazują coś zupełnie innego. Im społeczeństwo bardziej bogobojne, tym większa w nim degeneracja i umiłowanie w zadawaniu cierpienia. Dżihadyści raz. Krzyżowcy dwa. Mohery trzy. Piekło i niebo jest tu i teraz, po fakcie istnienia są tylko wspomnienia. Katole ogarnijcie się, żaden papież, biskup czy pleban miejscówki wam u bozi nie zaklepie. Nie ma takiej opcji. Piekło to strach przed nieznanym (nietolerancja) i tegoż reperkusje, a niebo wasze, to przyjaźń i otwartość oraz szeroko rozumiana miłość, myślicie, że superistota bóg, będzie was oszołomów niańczył po wsze czasy. Zacznijcie w końcu postrzegać swoje istnienie w perspektywie dzieci a nie bajek o aniołkach i diabełkach.
  Laski z femen ostre, tak racja i takie mają kurwa być.

 7. Taki mają dziewczyny z femen target, ciekaw jestem w jaki sposób ty przebijasz się do świadomości religiantów, by swój krzyż trzymali "w swoim sercu a nie twojej dupie."

 8. odpowiedz mi na te pytanie,a zostane ateista -zakladajac ze Boga nie ma ,jak powstal wszechswiat???Jezeli odpowiesz ze z "wielkiego wybuchu"-to co bylo przed???NIC?????:))Tak powaznie to uszanuj wiare innych,a inni uszanuja to ze jestes nie wierzacy!!Przestan rozsiewac glupote!!!

 9. odpowiedz mi na te pytanie,a zostane ateista -zakladajac ze Boga nie ma ,jak powstal wszechswiat???Jezeli odpowiesz ze z "wielkiego wybuchu"-to co bylo przed???NIC?????:))Tak powaznie to uszanuj wiare innych,a inni uszanuja to ze jestes nie wierzacy!!Przestan rozsiewac glupote!!!

 10. odpowiedz mi na te pytanie,a zostane ateista -zakladajac ze Boga nie ma ,jak powstal wszechswiat???Jezeli odpowiesz ze z "wielkiego wybuchu"-to co bylo przed???NIC?????:))Tak powaznie to uszanuj wiare innych,a inni uszanuja to ze jestes nie wierzacy!!Przestan rozsiewac glupote!!!

 11. odpowiedz mi na te pytanie,a zostane ateista -zakladajac ze Boga nie ma ,jak powstal wszechswiat???Jezeli odpowiesz ze z "wielkiego wybuchu"-to co bylo przed???NIC?????:))Tak powaznie to uszanuj wiare innych,a inni uszanuja to ze jestes nie wierzacy!!Przestan rozsiewac glupote!!!

 12. ogolnie wierze w multiversum czyli ze jest wiele wszechswiatow. Teoria strun i tak dalej. Twoje pytanie jest glupie dlatego odpowiem na nie pytaniem. A kto stworzyl boga? Sam uwzgledniasz wersje ze cos musi miec poczatek wiec bog tez musi miec.

 13. ps. to ze czegos nie wiemy nie oznacza ze powinnismy zapelnic te niewiedze bublem w formie boga tylko zbadac naukowo ta nie wiedze. Gdyby tacy jak ty mieli wplyw na swiat to dalej bysmy wierzyli ze ziemia jest plaska

 14. ps. to ze czegos nie wiemy nie oznacza ze powinnismy zapelnic te niewiedze bublem w formie boga tylko zbadac naukowo ta nie wiedze. Gdyby tacy jak ty mieli wplyw na swiat to dalej bysmy wierzyli ze ziemia jest plaska

 15. Paweł Rek szczerze mówiąc nie widzę sensu polemizowania z przedstawicielami kościoła oraz jego wyznawcami (kościoła, nie boga). Ich nie przekonasz do swojej racji, tak jak oni nie przekonają Cię do swojej, więc wolałabym dyskutować z politykami (chociaż w Polsce to debile) niż z księżulkami.

 16. Dżihad przeciwko religiom monoteistycznym jest niezgodny z pierwotną religią islamu, tą której uczył Mahomet. Muzułmanie wymyślili to sobie dopiero gdy wokół zabrakło religii politeistycznych, z którymi mogliby prowadzić dżihad. Wynika z tego, że dżihad nie ma nic wspólnego z religijnością, a jest wręcz przeciwnie- jest jej zaprzeczeniem. To samo tyczy się Krzyżowców. To świeccy władcy (królowie, cesarzowie) organizowali i prowadzili większość krucjat, a nie księża i Kościół. Najpierw poznaj się trochę na tym, o czym chcesz pisać, a nie powtarzasz wszystko co mówią ludzie. A tak poza tym to spoko napisałeś o tym wszystkim. Szkoda tylko, że najpierw nie pomyślałeś…

 17. Dżihad przeciwko religiom monoteistycznym jest niezgodny z pierwotną religią islamu, tą której uczył Mahomet. Muzułmanie wymyślili to sobie dopiero gdy wokół zabrakło religii politeistycznych, z którymi mogliby prowadzić dżihad. Wynika z tego, że dżihad nie ma nic wspólnego z religijnością, a jest wręcz przeciwnie- jest jej zaprzeczeniem. To samo tyczy się Krzyżowców. To świeccy władcy (królowie, cesarzowie) organizowali i prowadzili większość krucjat, a nie księża i Kościół. Najpierw poznaj się trochę na tym, o czym chcesz pisać, a nie powtarzasz wszystko co mówią ludzie. A tak poza tym to spoko napisałeś o tym wszystkim. Szkoda tylko, że najpierw nie pomyślałeś…

 18. Dżihad przeciwko religiom monoteistycznym jest niezgodny z pierwotną religią islamu, tą której uczył Mahomet. Muzułmanie wymyślili to sobie dopiero gdy wokół zabrakło religii politeistycznych, z którymi mogliby prowadzić dżihad. Wynika z tego, że dżihad nie ma nic wspólnego z religijnością, a jest wręcz przeciwnie- jest jej zaprzeczeniem. To samo tyczy się Krzyżowców. To świeccy władcy (królowie, cesarzowie) organizowali i prowadzili większość krucjat, a nie księża i Kościół. Najpierw poznaj się trochę na tym, o czym chcesz pisać, a nie powtarzasz wszystko co mówią ludzie. A tak poza tym to spoko napisałeś o tym wszystkim. Szkoda tylko, że najpierw nie pomyślałeś…

 19. @Grzegorz Kasiczak. W Rosji ludzie mordują się w imię ateizmu? Rosja jest tak samo zacofana i bogobojna jak Polska, tyle tylko, że u nich zwierzchnikiem kościoła jest Putin. W Korei religią jest wiara w nieomylność wodza. Zasięgnij literatury. Poczytaj o Makao. O statystykach więziennych. Im ktoś mniej wykształcony i tym bardziej bogobojny, a im bardziej bogobojny tym większy krętacz. Vide biskupi polscy.

 20. @Grzegorz Kasiczak. W Rosji ludzie mordują się w imię ateizmu? Rosja jest tak samo zacofana i bogobojna jak Polska, tyle tylko, że u nich zwierzchnikiem kościoła jest Putin. W Korei religią jest wiara w nieomylność wodza. Zasięgnij literatury. Poczytaj o Makao. O statystykach więziennych. Im ktoś mniej wykształcony i tym bardziej bogobojny, a im bardziej bogobojny tym większy krętacz. Vide biskupi polscy.

 21. @Grzegorz Kasiczak. W Rosji ludzie mordują się w imię ateizmu? Rosja jest tak samo zacofana i bogobojna jak Polska, tyle tylko, że u nich zwierzchnikiem kościoła jest Putin. W Korei religią jest wiara w nieomylność wodza. Zasięgnij literatury. Poczytaj o Makao. O statystykach więziennych. Im ktoś mniej wykształcony i tym bardziej bogobojny, a im bardziej bogobojny tym większy krętacz. Vide biskupi polscy.

 22. @Grzegorz Kasiczak. W Rosji ludzie mordują się w imię ateizmu? Rosja jest tak samo zacofana i bogobojna jak Polska, tyle tylko, że u nich zwierzchnikiem kościoła jest Putin. W Korei religią jest wiara w nieomylność wodza. Zasięgnij literatury. Poczytaj o Makao. O statystykach więziennych. Im ktoś mniej wykształcony i tym bardziej bogobojny, a im bardziej bogobojny tym większy krętacz. Vide biskupi polscy.

 23. @Grzegorz Kasiczak. W Rosji ludzie mordują się w imię ateizmu? Rosja jest tak samo zacofana i bogobojna jak Polska, tyle tylko, że u nich zwierzchnikiem kościoła jest Putin. W Korei religią jest wiara w nieomylność wodza. Zasięgnij literatury. Poczytaj o Makao. O statystykach więziennych. Im ktoś mniej wykształcony i tym bardziej bogobojny, a im bardziej bogobojny tym większy krętacz. Vide biskupi polscy.

 24. Maciej Puchalski GLupia to jest ta dyskusja ,i twoje argumenty>Po1 wierz sobie w co chcesz w struny czy tam w inne "bubble":)Szanuje to.Lecz nie szanuje tego ,ze ludzie obrazaja innych ze wzgledu na to w co wierza,miedzy innym nazywajac to bublem.Twoja nauka nie jest w stanie stwierdzic czy BOG istnieje!!Jak by ludzie pokroju takiego jak TY mieli wplyw na swiat to bysmy plywali w szambie i niestety tak jest!!Chloptasiu

 25. Maciej Puchalski GLupia to jest ta dyskusja ,i twoje argumenty>Po1 wierz sobie w co chcesz w struny czy tam w inne "bubble":)Szanuje to.Lecz nie szanuje tego ,ze ludzie obrazaja innych ze wzgledu na to w co wierza,miedzy innym nazywajac to bublem.Twoja nauka nie jest w stanie stwierdzic czy BOG istnieje!!Jak by ludzie pokroju takiego jak TY mieli wplyw na swiat to bysmy plywali w szambie i niestety tak jest!!Chloptasiu

 26. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 27. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 28. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 29. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 30. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 31. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 32. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 33. Tragiczne jest to, że kobiety muszą chwytać się takich metod, by nasza obecność i prawa zostały wreszcie zauważone. Nie przyklaskuję tej formie protestu, ale nie zmienia to faktu, że zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości tematu. Z kobietami nigdy nie prowadziło się konstruktywnego dialogu, najlepiej zrobić z nas bydło z poziomem inteligencji -3, zamknąć w domu przy garach i dzieciach. Niestety, panowie, okazuje się, że kobiety inteligencją, zaradnością i charakterem niczym nie ustępują mężczyznom i jeżeli ktoś chce mi tu szastać dżenderem (a co to, kurwa, jest ten dżender? Moje prawo do życia według własnych przekonań jest dżender? Proszę mnie nie szufladkować, bo nie życzę sobie tego), niech udowodni, że jest inaczej. Żeby kogoś stygmatyzować, najpierw trzeba mieć konkretne podstawy. Nie ma ich, dlatego tak bardzo oburza męską część społeczeństwa fakt, że kobiety udowadniają wszem i wobec, że facet nie jest ani alfą i omegą, ani pępkiem świata, wokół którego biegać ma zamknięta w złotej klatce żona. I nie, nie każda feministka jest lesbijką czy zdeklarowaną singielką, nie każda pała nienawiścią i rządzą mordu na mężczyznach, ale żadna nie pozwoli na to, by w hierarchii społecznej stawiano kobietę na poziomie robaka.

 34. Współczuję Pani, że ktoś Panią tak potraktował. Tyle żyję i nigdy nikt mnie nie potraktował źle ze względu na płeć. Co więcej, śmiem twierdzić, że dzięki byciu kobietą mam w życiu lepiej. Po prostu może trafiała Pani na ludzi, których rodzice nie nauczyli szacunku do kobiet i ich starań w budowaniu społeczeństwa.

 35. Współczuję Pani, że ktoś Panią tak potraktował. Tyle żyję i nigdy nikt mnie nie potraktował źle ze względu na płeć. Co więcej, śmiem twierdzić, że dzięki byciu kobietą mam w życiu lepiej. Po prostu może trafiała Pani na ludzi, których rodzice nie nauczyli szacunku do kobiet i ich starań w budowaniu społeczeństwa.

 36. Współczuję Pani, że ktoś Panią tak potraktował. Tyle żyję i nigdy nikt mnie nie potraktował źle ze względu na płeć. Co więcej, śmiem twierdzić, że dzięki byciu kobietą mam w życiu lepiej. Po prostu może trafiała Pani na ludzi, których rodzice nie nauczyli szacunku do kobiet i ich starań w budowaniu społeczeństwa.

 37. Krystian Kosmider Ależ może. Oczywiście moje argumenty muszą być dostosowane do boga którego obalam z tronu. Jeżeli powiesz ze jest bóg i nic poza tym nie wiemy o nim to nie udowodnie. Ale z czystym sumieniem moge stwierdzić ze obecni monoteistyczni bogowie i wczesniejsi poganscy nie istnieja. Musiałbym napisać rozprawke byś to zrozumiał bo w kilka słow w komentarzu nie da rady tego opisać. Tyle ze po co mam przekonywac innych do ateizmu bezpośrednio? Jak ktoś mądry to sam dojdzie do tych samych argumentów bo wynikają z logicznego analitycznego myślenia. Jeżeli ktos za głupi to lepiej by wierzył bo ja będę się bać o własne zycie jak nad takim nie będzie stał bóg.

  Dla ciekawskich podpowiem, nie obalajcie boga, obalajcie atrybuty boga. One same się nawzajem wykluczają :)

  Miłego dnia

 38. Śmieszy mnie to, że lesbijki i geje uważają się za osoby bardziej normalne od osób heteroseksualnych:)) Protestują przed nazywaniem ich ludźmi chorymi psychicznie. No to mamy dowód:)) Czy tak zachowują się osoby zdrowe na umyśle?:)

 39. Maciej Puchalski Dziecko drogie :)Nie rozumiesz chyba do czego ja daze,w tej bezsensownej dyskusji,wiec napisze CI to duzymi literami ,oszcedze Ci rozprawki i innych wypracowan:))!!SZANUJ BURAKU INNYCH!!!NIE NAZYWAJ ICH GLUPCAMI ,BO WIERZA W COS INNEGO NIZ TY,KAPISZI????Twoje wypowiedzi sa glupio madre:)!!Wracajac do zrodla ,czyli tematu tego "artykulu"panie te powinno sie zamknac na pare lat w pierdlu za obrazanie uczuc religijnych innych osob!!Nie za to ze ktos wierzy w "struny":)i ma poglad inny na swiat,TYLKO ZA BRAK SZACUNKU DO LUDZI!!

  Pozdrawiam i rowniez zycze milego dnia

 40. Krystian Kosmider Jestem pełnoletnim obywatelem Polski więc nie dziecko :)
  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Ja nie wierze w nieistnienie boga. Ja wiem ze go nie ma. To wy wierzycie w cos co nie potraficie udowodnic choćbyście chcieli. Miłego dnia.

 41. Maciej Puchalski Wymadrzasz sie jak 15latek:)W czterech literach mam to czy wierzysz ,czy nie wierzysz-rozumiesz???Wiec nie staraj sie nawracac innych (przy okazji obrazajac ich)na swoje teorie!!konczac dyskusje .Wedlug twojego podejscia do sprawy jezeli chodz o szacunek ,nie mialbys nic przeciwko jakbysmy sie co dopiero poznali i naplulbym Ci w twarz ,a potem powiedzial"na szacunek trzeba zasluzyc"?

  Do ciekawskich podpowiem nie dyskutuj z glupcem ,bo sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem pokona doswiadczeniem!!

  Bez obrazy MAcieju

 42. Z tego co zauwazylem ,chcialas komus stawiac diagnoze>ale prawda jest taka ,ze to Tobie trzeba ja postawic!!Zyjesz w innym swiecie ,jak wiekszosc tych skrzywdzonych feministek>Zgadam sie w 100%z Miska>dodam ze w pewnych aspektach to kobiety maja wieksze prawa ,niz mezczyzni>moja recepta na twoje dolegliwosci jest zamieszkanie w (np)Afganistanie na jakis rok>DR Krystian:)

 43. Miśka Madlene Może to nie Pani Vivienne powyżej jest wyjątkiem, tylko Pani właśnie? Może jako kobieta w Europie, we w miarę cywilizowanej części świata, miała Pani zwyczajnego farta, aby nie zostać potraktowaną jak robak, a wręcz przeciwnie – być w jakiś sposób uprzywilejowana? Może to Pani "trafiła" na dobrze wychowanych ludzi? Choćby i nawet tak było, że mamy tak dobrze wszystkie w Polsce – to wcale nie pozwala nam ignorować cierpienia kobiet w innych krajach, choćby w Rosji czy na Ukrainie, a to przecież wcale nie tak daleko stąd…

 44. Olek Jabłoński – błysnęłaś i zakłuło, człowieku – najpierw ortografia a później pisanie na forach. Nie na odwrót! "Asz mnie zakuło jak błysłes" na tym forum! "Bes otbioró"!

 45. Olek Jabłoński – błysnęłaś i zakłuło, człowieku – najpierw ortografia a później pisanie na forach. Nie na odwrót! "Asz mnie zakuło jak błysłes" na tym forum! "Bes otbioró"!

 46. @Krystian Kosmider. Gdybyś potrafił zrozumieć to o czym mówi Stephen Hawking , zrozumiałbyś bezsens istoty boskiej w wydaniu religianckim. Jeśli zaś uważasz, że bóg musiał stworzyć wszechświat, bo nijak nie potrafisz pojąć teorii cząstek elementarnych, ty wytłumacz mi. Co bóg robił przed stworzeniem wszechświata? Spróbuj wyobrazić sobie odwróconą formę powstawania osobliwości zwanej czarną dziurą. Użyj swojego mózgu i nie podpieraj się dogmatami.

 47. @Maciej Kosiński. No i widzisz jaki ten świat pokręcony. Według ciebie, papież nie miał nic wspólnego z krucjatami, Dymitriadami itp. Gratuluję wiedzy historycznej. Żenujące teorie o Islamie pominę.

 48. Paweł Rek Gdybys potrafil zrozumiec o czym pisalem razem z MAciejem Puchalskim,zrozumialbys bezsens tej dyskusji:),ale ze zzera Cie choroba zwana IGNORANCJA(sorry stary,ale taka prawda),to bys wiedzial ,ze nie istota tej rozmowy jest TEORIA(mam nadzieje ze wiesz co to znaczy teoria)czasteczek elementarnych:))NIE wytlumacze Ci CO ROBIL<ROBI>CO BEDZIE ROBIL BOG BO tego nie wiem!!I nikt tego nie wie,tak samo jak twoj guru HAWKING.NIe mam zamiaru wyobrazac sobie pieprzonych czarnych dziur!!Natomiast wiem jedno SZANUJ BURAKU INNYCH !!i nie zarzucaj innym ,ze nie uzywaja mozgo ,bo widza pewne rzeczy inaczej niz TY!!ROZUMIESZ???????TERAZ????

 49. Wygooglajcie sobie informacje "kto finansuje Femen"
  Ta organizacja, to jest dopiero wykorzystywanie kobiet! i kobiecego ciała (z czym zwykle feministki walczą)
  …i to jeszcze wykorzystywanie skrajnie głupich kobiet, jeśli nie chorych na głowę :P
  z drugiej strony to wykorzystywanie biednych kobiet, bo płacą im nieźle, a werbują z biednych rejonów Europy wschodniej.
  Gdzie się podziali postępowcy od dyskryminacji???
  Pytanie co chcą osiągnąć organizatorzy i fundatorzy Femenu? (ciekawostka – są to faceci, i to dość bogaci)

 50. Krystian Kosmider , myślę, że to właśnie Tobie przydałaby się terapia szokowa w Afryce czy Azji, zwłaszcza tej południowej. Wtedy zobaczyłbyś, co dzieje się z kobietami w wielu krajach świata, jak są poniewierane, okaleczane dla tzw. przyszłych mężów i przez nich w trakcie trwania tzw. małżeństwa. Z resztą, nie trzeba daleko szukać. Wystarczy rozejrzeć się po własnym podwórku, żeby zauważyć tysiące kobiet, które przez lata są ofiarami przemocy domowej, albo przez ojca/matkę albo przez męża i/lub teściową. Jestem wręcz w 100% przekonana, że to właśnie Ty powinieneś zejść na ziemię i spojrzeć trochę dalej, niż czubek własnego nosa, bo w tej chwili kompromitujesz swoją wypowiedzią nie tylko siebie ale również całą tą część męskiej populacji, która na to nie zasługuje, a która cierpi później przez całą resztę buraków, którym wydaje się, że dobra baba to uległa baba, bo właśnie przez takich facetów feministki muszą w taki sposób walczyć o prawa wszystkich kobiet na świecie, włącznie z tymi, którym obcina się narządy płciowe, zamyka w domu, jak niewolnice, polewa kwasem, żeby przypadkiem nie pomyślały o zdradzie męża, goli głowy czy kamienuje za to, że kawałek dłoni wystaje spod stroju nazgula zwanego burką albo sprzedaje się już małe dziewczynki do burdeli i zmusza do seksu z jakimiś pijanymi oblechami. To jest tylko ta fizyczna część przemocy, z jaką spotykają się kobiety na całym świecie. O psychicznej się nie mówi, bo trudno ją udowodnić, nieprawdaż?

 51. W takim wypadku dlaczego te "panie" obrażają wartości NASZEJ kultury, w której kobiety są traktowane na równi z mężczyznami i nie dzieje im się krzywda??? Dla mnie to nie ma sensu.

 52. Jadzia Cofta , napisz mi w takim razie, jakie wartości potwierdzają równość kobiet i mężczyzn? O ile dobrze zauważyłam (a wzrok mam jeszcze dobry), te kobiety sprofanowały krzyż, który nie jest elementem naszej kultury, tylko religii, a religia nie ma nic wspólnego z równym traktowaniem obu płci. Podaj więc przykład elementu naszej religii, który stawia znak równości między kobietą i mężczyzną , bo ja osobiście zauważyłam coś zupełnie odmiennego. Naprawdę dziwi mnie, że to kobieta broni religii, która całą swoją istotą dyskryminuje naszą płeć.

 53. Maciej Puchalski Widzisz chlopcze ,moja zona widziala w Tobie osobe ktory ma jakis tam potencjal(chodzi o to jak ubierasz w slowa swoje mysli),Ja mowilem ze prwdopodobnie sie myli ,i wiesz co dzieki za ta wypowiedz-bo teraz z czystym sumieniem moge powiedziec ze jestes zwyklym prostakiem!!Wracaj do ksiazek ,jak poznasz troche zycia to pogadamy,albo i nie:)

 54. LECZ SIE <albo masz 15 lat ,albo nie dowlad mozgowy-(nie zauwazasz prostej ironi-czemu napisalem o muslimach?)Jezeli mowisz o muzulmanach to inna bajka ,tam kobiety maja prze..ne !!Oczywiscie mowimy o prawie szariat(czy jak go tam zwal!JEzeli chodz o nasze "podworko"to tak samo chlopcy jak i dziewczynki moga miec przerab..e (mowa o patologii)>takim jak ty w dupach sie poprzewracalo,albo nie mozecie znalesc ….(zostawiam do domyslu)Mozg sobie polej kwasem polecam .Tak jak WY kobiety jestescie czasami zle traktowane ,tak samo mezczyzni tez maja prze..ne z WAMI(tylko o tym sie nie mowi)NIE kwestia plci tylko czlowieczenstwa!!!!!jak juz sobie polejesz kwasem mozg to daj znac,moze pomoze:))

 55. Normalnie coś pięknego!!!! Hehehehe Duecik jak się patrzy, polonistka z PRL-u ciekawe czy ruskiego tez uczyłaś?i rasowy lewak z SLD sądząc po krzywej mordzie członek diaspory, no i to wszystko okraszane wypocinami jakiejś pożytecznej idiotki. Orkiestra już gra a chórek lewaków śpiewa tra la la .

 56. Normalnie coś pięknego!!!! Hehehehe Duecik jak się patrzy, polonistka z PRL-u ciekawe czy ruskiego tez uczyłaś?i rasowy lewak z SLD sądząc po krzywej mordzie członek diaspory, no i to wszystko okraszane wypocinami jakiejś pożytecznej idiotki. Orkiestra już gra a chórek lewaków śpiewa tra la la .

 57. Normalnie coś pięknego!!!! Hehehehe Duecik jak się patrzy, polonistka z PRL-u ciekawe czy ruskiego tez uczyłaś?i rasowy lewak z SLD sądząc po krzywej mordzie członek diaspory, no i to wszystko okraszane wypocinami jakiejś pożytecznej idiotki. Orkiestra już gra a chórek lewaków śpiewa tra la la .

 58. Pan Puchalski nawet przez chwilę się nie zastanowił nad tym że on WIERZY w teorię strun a ktoś inny WIERZY w Boga tylko ani on nie widział strun ani multi wszechświata ani ktoś kto wierzy w Boga też Boga nie widział a o sobie mówi że jest nie wierzący CZYŻBY????

 59. Pan Puchalski nawet przez chwilę się nie zastanowił nad tym że on WIERZY w teorię strun a ktoś inny WIERZY w Boga tylko ani on nie widział strun ani multi wszechświata ani ktoś kto wierzy w Boga też Boga nie widział a o sobie mówi że jest nie wierzący CZYŻBY????

 60. Vivienne M-a Nasza, europejska kultura opiera się na wartościach chrześcijańskich, według których każdy człowiek jest równy sobie. Jeśli nie rozumiesz tej podstawowej kwestii to nie mamy o czym rozmawiać. A ostatniego zdania, które do mnie skierowałaś nawet nie skomentuję, bo żal tracić na to czas. Ja również kończę swój udział w tej "dyskusji" i zajmę się czymś zdecydowanie ważniejszym.

 61. Vivienne M-a Nasza, europejska kultura opiera się na wartościach chrześcijańskich, według których każdy człowiek jest równy sobie. Jeśli nie rozumiesz tej podstawowej kwestii to nie mamy o czym rozmawiać. A ostatniego zdania, które do mnie skierowałaś nawet nie skomentuję, bo żal tracić na to czas. Ja również kończę swój udział w tej "dyskusji" i zajmę się czymś zdecydowanie ważniejszym.

 62. Vivienne M-a Nasza, europejska kultura opiera się na wartościach chrześcijańskich, według których każdy człowiek jest równy sobie. Jeśli nie rozumiesz tej podstawowej kwestii to nie mamy o czym rozmawiać. A ostatniego zdania, które do mnie skierowałaś nawet nie skomentuję, bo żal tracić na to czas. Ja również kończę swój udział w tej "dyskusji" i zajmę się czymś zdecydowanie ważniejszym.

 63. @Krystian Kosmider. Rozumiem, że ty nazywając adwersarzy BURAKAMI wyrażasz dla nich w ten sposób szacunek. Zapewne o pieprzonych czarnych dziurach jak i innych zagadkach naukowych, sobie głowy zawracać nie zamierzasz, bo jak rozumiem, na chuj ci one potrzebne. Najważniejsze ulżyć sobie bluzgami wedle zasady, kto głośniej krzyczy ten ma rację. Możesz spać spokojnie, bóg trzyma dla ciebie miejscówkę, bo jesteś wygadany i w ogóle. Pozdrawiam.

 64. Maciej Puchalski Udowodnij nam istnienie wielu wszechświatów. W przeciwnym wypadku idąc Twoim tokiem rozumowania jesteś tak samo dziabnięty jak każdy inny wyznawca Chrystusa, Buddy czy potwora spaghetti, bo wierzysz w coś czego nie potrafisz udowodnić… Wiara zakłada istnienie – udowodnienie istnienia zamienia wiarę w wiedzę. Nie można wierzyć w coś co jest udowodnione. Powodem niewiary nie może być więc brak wiedzy – dowodów na istnienie (czy to wszechświatów, strun czy Boga). Dochodząc do sedna sprawy: to czy ktoś w coś wierzy, bądź nie wierzy nie ma związku z jego ogólnie pojętą mądrością czy głupotą. Prościej się nie da. Pozdrawiam

 65. Jadzia Cofta , gdyby chrześcijaństwo opierało się na równości wszystkich ludzi, nie istniałby taki twór, jak hierarchowie kk, który to aktualnie chce w tej chwili chce ograniczenia wolności kobiet do samostanowienia i samodecydowania o tym, jak chcą żyć, czy chcą wyjść za mąż, mieć dzieci, a nawet tego, w jaki sposób mają urodzić dzieci, bo przecież tylko poród naturalny w pełnym bólu jest dopuszczalny przez kk. Środki przeciwbólowe, cesarka są 'be'. Nie mówiąc o tym, że gdybyś kiedykolwiek padła ofiarą przemocy domowej, jeżeli poszłabyś do księdza, ten kazałby Ci trwać przy mężu-kacie do końca życia jego lub Twojego, słuchać go we wszystkim i z pokorą przyjmować baty. Żaden rozwód, separacja nie wchodzą w grę. 'Co bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela', co za farsa, aż przykro słuchać i nie chodzi mi o to, żeby rozwodzić się, bo taka nastaje moda, tylko o to, że kobieta powinna mieć prawo rozstać się z facetem, który nią poniewiera. Kościołowi nie w smak jest, że kobieta ma coś do powiedzenia, dlatego tak desperacko próbuje umniejszać naszej wartości, jako indywidualnym, odrębnym, myślącym i działającym na własną rzecz jednostkom.

  To, że teraz możesz chodzić wolno i w miarę bezpiecznie po ulicach miasta, możesz wybrać sobie mężczyznę, z którym chcesz być, a nie którego wybiorą Ci rodzice, to że możesz pracować i zarabiać własne pieniądze, bez konieczności bycia uzależnioną pod względem finansowym od męża, to że nikt nie będzie wystawiał Twojego prześcieradła po nocy poślubnej na widok publiczny, żeby było wiadomo, czy przed ślubem byłaś dziewicą, zawdzięczasz nie chrześcijaństwu, a właśnie feministkom, które przez co najmniej kilkadziesiąt lat walczyły o to, byś była postrzegana jako człowiek, a nie jako istota podrzędna, stawiana na równi z bydłem hodowlanym czy psem na łańcuchu. Miliony kobiet na całym świecie nadal borykają się z takimi problemami i z tym głównie próbują walczyć feministki.

 66. Paweł Rek Gdzie te bluzgi z mojej strony,burak???Wyrazam szacunek do ludzi ,ktorzy tak samo mi go okazuja,a nie z miejsca nazywaja glupcem!!Jezeli chodzi o pieprzone czarne dziury ;fakt nie mam zamiaru sobie nimi glowy zawracac>a inne ciekawostki naukowe….Z tego co widzialem to najglosniej to krzyczales TY!Zreszta ja o jednym TY (wyrazam szcunek do twojej osoby piszac TY z wielkiej litery,czego TY nie robisz!!)o drugim ,w dalszym ciagu nie rozumiesz>Przepraszam ze nazwalem dzis dwie osoby burakami:)))

 67. Olku Jabłoński, niech Ci bóg wybaczy, bo nie wiesz, co piszesz, rzucasz kamieniami i plujesz na oślep. Kto Ci narobił takiej wody z mózgu? Polonistka z PRL-u to rzeczywiście jest argument. Pozostając w Twojej poetyce powiem tak: przysrałeś mi jak d…a.

 68. Olku Jabłoński, niech Ci bóg wybaczy, bo nie wiesz, co piszesz, rzucasz kamieniami i plujesz na oślep. Kto Ci narobił takiej wody z mózgu? Polonistka z PRL-u to rzeczywiście jest argument. Pozostając w Twojej poetyce powiem tak: przysrałeś mi jak d…a.

 69. A mnie to nie dziwi……… to odzew na papieskie wypowiedzi np, że Bóg nie jest czarodziejem z różdżką, bądź te, że człowiek nie musi wierzyć w Boga by pójść do nieba oraz na to by ciule przywitać homoseksualistów w gronie gorliwych katolików……. takie zachowania skoro zaistniały powinny dać wszystkim do zrozumienia, że w kościele katolickim źle się dzieje i to!! nie od dziś!!…… bo gdybyż to było jeszcze kłamstwo….. ale jest caluzią prawdunią o kościele katolickim…..:)

 70. A mnie to nie dziwi……… to odzew na papieskie wypowiedzi np, że Bóg nie jest czarodziejem z różdżką, bądź te, że człowiek nie musi wierzyć w Boga by pójść do nieba oraz na to by ciule przywitać homoseksualistów w gronie gorliwych katolików……. takie zachowania skoro zaistniały powinny dać wszystkim do zrozumienia, że w kościele katolickim źle się dzieje i to!! nie od dziś!!…… bo gdybyż to było jeszcze kłamstwo….. ale jest caluzią prawdunią o kościele katolickim…..:)

 71. Vivienne M-a Fajnie się mówi o tym jaki to świat antykobiecy, pokazując paluszkiem azjatki i afrykanki pod postami na tumblerze. Chcesz to zmienić, zmieniaj tam, gdzie jest problem, a nie w społeczeństwie, w którym "feminizm" oznacza bezmózgowie wymagające leczenia bolcem od strony tylniej, upadek cywilizacji, a nie jej poprawę. I proszę, zanim opowiesz co ukształtowało dzisiejszy stan społeczeństwa, wyjdź z piwnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ