UDOSTĘPNIJ
Fot. clker - Pxhere

Chociaż nie wszyscy Polacy poszkodowani w czasie przejścia orkanu Ksawery zdążyli uporać się z ogromnymi stratami, które spowodował żywioł, przygotować się oni obecnie muszą na kolejny kataklizm. Oficjalne ostrzeżenia zostały już wydane dla czterech krajowych województw, w których prędkość wiatru przekroczy 100 km/h. Znów więc niestety spodziewać się możemy gigantycznych zagrożeń i zniszczeń.

Tropikalny cyklon Ofelia dotrze w połowie przyszłego tygodnia do naszego kraju. Przyniesie on ze sobą niezwykle niebezpieczne wiatry, które osiągną niebotyczne wręcz prędkości.

– Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w ostrzeżeniu drugiego stopnia wydanym przez serwis pogodynka.pl.

Żywioł zagrozi w największym stopniu mieszkańcom zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. To oni powinni odpowiednio przygotować się na Ofelię, niezmiennie stosując się do zaleceń miejscowych służb.

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również