UDOSTĘPNIJ

To już nie żarty ani teorie spiskowe. Naukowcy oficjalnie stworzyli pierwszą chimerę człowieka i świni. Została wyhodowana w stadium embrionalnym w laboratorium amerykańskiego Salk Institute for Biological Studies. 

Chimera jest tworem, który ma w sobie DNA dwóch różnych gatunków, w tym przypadku mówimy o człowieku i świni. Ta została wyhodowana w stadium embrionalnym i jest kontrowersyjnym dziełem prof. Juana Carlosa Izpisua Belmonte.

Jak do tego doszło? Naukowcy wszczepili zarodkom świni ułamek ludzkich komórek i zaimplantowali zarodki do macicy lochy. Po 28 dniach okazało się, że na 2 tysiące loch, w 186 rozwinęły się specjalne zarodki. Ludzkie komórki nadal były żywe i rozwijały się we wnętrzu świni. To pierwszy taki przypadek.

– To pierwszy raz kiedy komórki człowieka rozwijają się w ciele dużego zwierzęcia. 

Wiele osób jest zniesmaczonych tego typu eksperymentami. Przekonują, że nauka zaszła za daleko i jest to już stawanie na drodze natury. Z kolei inni podkreślają, że takie badania są niezwykle potrzebne, bo w ciałach świni będzie można hodować ludzkie organy do przeszczepów. Wymienić tu należy takie narządy jak: serce, wątroba czy nerki. Naukowcy będą stopniowo zwiększać liczbę ludzkich komórek w zarodkach.

34 KOMENTARZY

 1. Kiedys przyszlosc „przewidywal” J.Verne, teraz przyszlosc mozemy ogradac w filmach, w nawiazaniu do art. taka przyszlosc jest juz przedstawiona w „Wyspie”

 2. To jest dowód, że człowiek pochodzi nie tylko od małpy, ale i od świni, a jak pewien naukowiec o tym powiedział parę lat temu, to go wyśmiali. Po za tym wieprzowina jest niezdrowa, w wielu kulturach wręcz zakazana, a zbyt duże spożycie prowadzi do wielu objawów podobnych jak w kanibaliźmie. O czymś to chyba świadczy.

  • coorva…załamuję się, jak czytam takie komentarze. Człowiek pochodzi od świni… a może inaczej, człowiek jak i świnia, są w tej linii gatunków, które mają bliski sobie genom, co nie oznacza, że jedno od drugiego kurwa pochodzi. Tak, spożywanie wieprzowiny w nadmiarze jest niezdrowe, jest to też jedno z tych mięs, w którym roi się od pasożytów niebezpiecznych dla ludzi.

   • Wyjdź na ulicę i spójrz na tych ludzi, od razu widać, że Polacy mają najwięcej z tej świni. Może człowiek też nie pochodzi od małpy, tylko ma bliski genom i wyewoluował z gatunku, z któtego potem te mniejsze podgatunki wytępił, to wszystko jest gdybanie, nikt już tego nie zbada.

 3. To nie jest żaden dowód na pochodzenie od małpy lub świni -.-

  To zwykłe krzyżowanie organizmów, udało im się przypadkiem dopasować i powstało „takie coś” i teraz sensacja.

  To jest obrzydlistwo i ohyda. Takie rzeczy robić….

    • że nauka robi postępy, a idioci zaślepieni religią szczekają, że to koniec ludzkości i świata i tka nie może być. W tym samym momencie ich dzieciaka posuwa „namiestnik Boga”.

     • Najwidoczniej Żorż za mało Ci płaci bo merytoryczna jakość Twoich komentarzy jest mizerna. Bóg nie ma żadnych namiestników na Ziemi.

 4. „Naukowcy będą stopniowo zwiększać liczbę ludzkich komórek w zarodkach.”

  o ile świnia z jakąś nieznacząca ilością ludzkich komórek to nic takiego, to oczywiste jest że prędzej czy później powstanie z tego nowy gatunek jakies pół ludzi pół świń.. to nie jest dobra ingerencja w nature

   • Jakiego Pana Boga, czysta ewolucja, nadrzędny gatunek na planecie zdominował ją i po czym poczynił takie postępy, że może sobie pozwolić na tego typu eksperymenty, ale wiadomo, tacy jak ty woleliby mieszkać w lepiankach i klepać modły do bóstwa w obawie przed jego zemstą.

    • Tylko po co ja to piszę, taki prymityw który wierzy w zabobony i czary nie zrozumie z mojego wpisu nawet 10%.

     • Żaden Chrześcijanin nie wierzy w czary i zabobony wręcz przeciwnie brzydzi się czymś takim jak czary i zabobony. Tobie proponuję wyjść ze swojej umysłowej lepianki i zorientować się co nieco w temacie. „Modły” nie są po to by je klepać.

 5. No ale PIKIO nieco sobie poleciało bo na zdjęciu jest zdrowy i piękny noworodek tylko ogonek mu dokleili. W rzeczywistosci chimera wygląda jak świnia i jest świnią .

 6. Gdyby autory tych rewelacji mieli pojęcie genetyką. Dlatego zwykli ludzie nie powinni się zajmować komentowaniem nauki.

 7. Po pierwsze nie było nigdy Boga ,po drugie ludzkie DNA nie jest dokończone .Samo to świadczy ze ktoś już wcześniej bawił się naszym DNA .Nie wiemy z kond pochodzimy prosty przykład teraz ze świnia .

  • Masz jakieś dowody na to, że Boga nigdy nie było? Potrafisz udowodnić coś czego nie udało się zrobić wielu mądrzejszym przed tobą? Ponadto masz jakieś dowody na to, iz ktoś „bawił” się naszym DNA? Skoro rzucasz takie śmiałe tezy to zapewne masz konkretne argumenty na ich potwierdzenie? „Z kond” pochodzisz to zagadka zapewne dla ciebie ja doskonale wiem skąd pochodzę.

 8. Kontrowersyjne ale…. jeśli udałoby się w ten sposób wyhodować świnie której nerka, czy serce byłoby odpowiednie do przeszczepu ratując życie to czemu nie? Już od dawna myślano nad hodowaniem organów ludzkich do przeszczepu, a to jest duży krok do przodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ